Nieuczciwy pracownik ukradł co najmniej 10 tysięcy litrów paliwa

Ukradł 10 tysięcy litrów paliwa. Płacił firmową kartą

Nieuczciwy pracownik firmy transportowej ukradł blisko 10 tysięcy litrów paliwa, które następnie sprzedawał. Policjanci z komendy w Kościerzynie zatrzymali sprawcę, który odpowie za przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
13.09.2023 / 13:49

Kościerzyna: Ukradł 10 tysięcy litrów paliwa

Przedstawiciel jednej z firm transportowych pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie z zawiadomieniem o kradzieży paliwa. Pracownik tej firmy w okresie od maja do września ukradł blisko 10 tysięcy litrów oleju napędowego. We wtorek mężczyzna został zatrzymany na terenie Gdyni.

Mechanizm kradzieży był nieskomplikowany. Jak ustalili w trakcie dochodzenia policjanci, 37-letni mieszkaniec Gdyni korzystając z firmowej karty tankował paliwo do pojazdów, które do firmy nie należały. Potem olej napędowy sprzedawał. W taki sposób kradł paliwo 37 razy. Spowodował szkody w wysokości ponad 41 tysięcy złotych.

Mężczyzna został osadzony w areszcie, już usłyszał 37 zarzutów kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie nadal trwa, ponieważ policjanci sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna nie popełnił więcej podobnych przestępstw.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze