Koval Fest, czyli metalowy dotyk duszy. Festiwal Sztuki Kowalskiej w międzynarodowej obsadzie

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Kowalskiej Koval Fest odbył się już po raz piąty, lecz po raz pierwszy w Gdańsku. To spotkanie mistrzów sztuki kowalskiej stanowi szansę wypróbowania rozmaitych technik obróbki metali, liczących sobie nieraz setki lat. Ci mistrzowie tworzyli własne dzieła i wspólnymi siłami unikalny projekt wystawowy. Nie zabrakło warsztatów dla rodzin. Motyw przewodni Koval Fest brzmiał "Nasiona życia".
Piotr
Piesik
15.10.2023 / 05:00

Koval Fest 2023

Festiwal Koval Fest urządzono w przestrzeni WL4 Mleczny Piotr na terenach dawnej Stoczni Cesarskiej. Wydarzenie zgromadziło uczestników z całego świata, którzy poświęcili się sztuce tworzenia w metalu i z metalu. Nieprzypadkowo motywem spotkania były słowa Nasiona życia.

 Wierzymy, że język sztuki to uniwersalne narzędzie zdolne do jednoczenia ludzi wokół wspólnych celów i sensów. Na festiwalu spotkamy się, aby przypomnieć światu, że siłę można wykorzystać do budowania pokoju i siać miłość, która wyrośnie na wolność i spokojne niebo dla naszych dzieci  napisali organizatorzy.  Zapraszamy serdecznie do zanurzenia się w magicznej atmosferze, gdzie metal łączy się z ogniem, tworząc niezapomniany obraz, w którym będziecie mogli zrobić zdjęcia i zachować te niepowtarzalne wrażenia na całe życie. Podróżujcie razem z nami w świat sztuki kowalskiej!

Przebywając na festiwalu można było dowiedzieć się, skąd współcześni kowale pozyskują metale do obróbki, jak korzystają z dawnych technik sztuki kowalskiej. Zobaczyć jak wygląda odlewanie prawdziwego brązu, odkryć sekrety powstawania damasceńskiej stali, wreszcie własnoręcznie wybić monetę. Rodzinne warsztaty były szansą stworzenia unikalnego przedmiotu, by potem zabrać go ze sobą do domu.

Skoro w jednym miejscu i czasie spotkali się mistrzowie kowalstwa, można było popatrzeć na tworzenie ich własnych, autorskich dzieł. Zarazem na wspólną pracę przy unikalnym projekcje wystawowym. No i podziwiać szczególnie widowiskowe wieczorne kucie w wykonaniu artystów ognia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze