Kibice przygotowali oprawę z hasłem "Ekstraklasę puszczamy z dymem"

Lechia wygrała z Legią 1:0 na pożegnanie ekstraklasy w Gdańsku

Ostatni mecz piłkarzy gdańskiej Lechii w PKO Ekstraklasie z Legią Warszawa był także ostatnim meczem w karierze portugalskiego napastnika biało-zielonych Flavio Paixao. Strzał Macieja Gajosa z ponad 50 metrów dał gdańskiej drużynie zwycięskiego gola.
Adam
Mauks
20.05.2023 / 22:11

Pożegnanie tego piłkarza mogło być rozegrane w zupełnie innej atmosferze. Lechia jednak spada do I ligi i rozstaje się z najwyższym ligowym poziomem. Paixao wyszedł w pierwszym składzie Lechii, ale tuż przed zakończeniem pierwszej połowy został zmieniony przez Marco Terrazzino. Piłkarze Lechii i Legii wraz z sędzią Szymonem Marciniakiem utworzyli szpaler dla 39-letniego najskuteczniejszego obcokrajowca w historii polskiej ekstraklasy i gdańskiego klubu.

Ponad 15 tysięcy widzów, co w Gdańsku było w tym sezonie trudne do osiągnięcia, oglądało wyrównany mecz. Najpierw goście z Warszawy ruszyli do bardziej ofensywnej gry, ale Lechia przyzwoicie się broniła. Potem Lechia ośmieliła się na bardziej dynamiczną grę, ale jak to zwykle bywało w poprzednich meczach, nie była skuteczna.

Widać było, że obie drużyny grały bez większej presji. Lechia chciała z honorem pożegnać się z ekstraklasą w Gdańsku (za tydzień ostatni mecz z Piastem w Gliwicach). Legia remisując w Gdańsku mogła już czuć się wicemistrzem Polski.

W 60. minucie boisko musiał opuścić w wyniku urazu po udanej interwencji Duszan Kuciak. Jego miejsce zajął między słupkami bramki zajął Michał Buchalik. To był też czas, w którym stołeczna drużyna zaczęła przeważać. To jej było bliżej do zdobycia bramki.

W doliczonym czasie gry Maciej Gajos zobaczył, że bramkarz Legii Kacper Tobiasz wyszedł daleko przed swoją bramkę i strzałem z ponad 50 metrów pokonał go. Biało-zieloni zwycięstwem nad Legią zakończyli ekstraklasowe występy w Gdańsku.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramka: Maciej Gajos (90+8).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze