Szachtar Donieck gościł w Gdańsku w kwietniu ubiegłego roku 

Liga Mistrzów w Gdańsku? Szachtar Donieck negocjuje warunki gry na Polsat Plus Arenie

Lider ukraińskiej ekstraklasy Szachtar Donieck negocjuje warunki gry na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Rok temu ta drużyna grała w Gdańsku z Lechią.
Adam
Mauks
11.05.2023 / 15:49

Wszystko zależy od tego, czy drużyna z Doniecka wygra krajowe rozgrywki i będzie walczyć o grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli nie i trafi do eliminacji Ligi Europy, to wówczas klub z Doniecka nie będzie potrzebował tak dużego stadionu jak ten w Gdańsku.

Przypomnijmy, że Szachtar Donieck już w kwietniu ubiegłego roku rozegrał towarzyski mecz z Lechią Gdańsk. Drużyna z Donbasu była też gościem w Warszawie, gdzie na stadionie Legii rozgrywała swoje mecze w Lidze Mistrzów.

Dla Polsat Plus Areny w Gdańsku byłoby to korzystne rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie wiadomo gdzie swoje mecze będzie rozgrywać gdańska Lechia, która na trzy kolejki przed końcem rozgrywek PKO Ekstraklasy nie ma już szans na utrzymanie się w niej. Nie wiadomo też jakim budżetem będzie dysponować gdański klub po spadku do I ligi i czy będzie go stać na wynajęcie takiego obiektu jak ten w Letnicy.

Władze gdańskiego stadion są aktywne m.in. w negocjacjach z innymi klubami piłkarskimi. Lada dzień wyjaśni się to, że w czerwcu na tym obiekcie odbędzie się mecz III ligi piłkarskiej między Gedania 1922 a Olimpią Grudziądz.   

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze