zamek w Malborku

Malborski zamek można zwiedzać dłużej! Wprowadzono letni harmonogram

Muzeum Zamkowe w Malborku w sezonie letnim wydłużyło godziny otwarcia zamku dla zwiedzających. Warto pamiętać, że nawet w poniedziałki, kiedy tradycyjnie już wystawy i eksponaty nie są dostępne, można przejść trasą zewnętrzną i podziwiać szczegóły architektoniczne warowni.
Piotr
Piesik
14.05.2023 / 13:15

Od początku maja aż do 30 września muzeum dostępne jest do godziny 20. Warto jednak pamiętać, że nie oznacza to bynajmniej możliwości wejścia do zamku np. kwadrans przed ósmą. Trasa Historyczna otwarta jest dla zwiedzających od wtorku do niedzieli od godz. 9. do 19., ostatnie wejście o godz. 17. Trasa Zielona (obejmująca zewnętrzne części warowni) dostępna jest od wtorku do niedzieli od godz. 17.15 do 20, ostatnie wejście o godz. 18.30.

W poniedziałki otwarta jest tylko Trasa Zielona, od godz. 9. do 20., ostatnie wejście o godz. 18.30. Kasy biletowe muzeum w Malborku czynne są codziennie od godz. 8.30 do 18.30.

Oddział Muzeum Zamkowego w Kwidzynie otwarty jest od wtorku do niedzieli od godz. 9. do 17., natomiast wystawy dostępne są od środy do niedzieli w tych samych godzinach.

Oddział Muzeum Zamkowego w Sztumie otwarty jest natomiast przez cały tydzień od godz. 9. do 17., jedynie wystawy dostępne od wtorku do niedzieli w tych samych godzinach.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze