Gdańsk rozświetlony świątecznymi iluminacjami! Warto zrobić zdjęcie na ich tle

Choć energia elektryczna drożeje w błyskawicznym tempie, większość samorządów czy rozmaitych instytucji nie rezygnuje ze świątecznych iluminacji świetlnych. Tak jest też w Gdańsku. Niektóre ozdoby są bardzo efektowne i warto zrobić sobie zdjęcie na ich tle, bo przecież po nadejściu Nowego Roku te widowiskowe instalacje zostaną zdemontowane.
Piotr
Piesik
22.12.2022 / 09:00

Gdańsk przystrojony na święta zachwyca!

Świąteczno-noworoczne iluminacje świetlne w Gdańsku mają rozmaite kształty. Wprawne oko dostrzeże tworzone przez „węże świetlne” zarysy choinkowych bombek, choinek, świeczek czy paczek z upominkami. Można też zobaczyć m.in. pawia, łabędzia, dźwigi czy statki. Możliwości techniczne są niemal nieograniczone, pozwalają na wyczarowanie dowolnego kształtu, na dodatek migoczącego prawdziwą feerią świateł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Świąteczne iluminacje w Słupsku. Zobaczcie zdjęcia!

Świetlne iluminacje znaleźć można w wielu miejscach Gdańska. My przyjrzeliśmy się bliżej tym na Głównym i Starym Mieście, w Parku Oliwskim oraz w Galerii Bałtyckiej. Budzą szczery podziw!

Nie sprawdziły się zapowiedzi wielu instytucji o rezygnacji z tych iluminacji, z powodu rosnących cen energii. Przyznać jednak trzeba, że nowoczesne instalacje, oparte na technologii LED, zużywają znacznie mniej prądu i w utrzymaniu są, po prostu, tańsze.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze