MSC Poesia

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Poezja w Porcie Gdynia! Sezon wycieczkowców rozpoczęty

Ma prawie 300 m długości, może nią podróżować 3000 turystów, na których na pokładzie czeka mnóstwo atrakcji. To MSC Poesia. Statek pasażerski w niedzielę, 15 maja rozpoczął sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia.
Patrycja
Cybulska
16.05.2022 / 12:59

Port Gdynia znany jest nie tylko z przeładunków kontenenerów czy węgla, ale miłośnicy statków pasażerskich kojarzą go także z wycieczkowcami. Sezon, kiedy można je oglądać przy Nabrzeżu Francuskim, w niedzielę, 15 maja rozpoczęła MSC Poesia.

MSC Poesia

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

MSC Poesia została zbudowana w 2008 r. we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique. Należy do MSC Cruises (Mediterranean Shipping Company), jej matką chrzestną jest Sophia Loren. Statek może zabrać na pokład 3000 turystów, o których dba 1000-osobowa załoga.

MSC Poesia

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Na pasażerów MSC Poesia czekają m.in. restauracje, bary, kasyno, teatr, biblioteka, baseny, olbrzymi kompleks SPA i centrum fitness. Nie zapomniano także o specjalnej strefie dla najmłodszych.

MSC Poesia

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Kto przegapił wizytę MSC Poesia w Porcie Gdynia, nic nie stracił. Statek przypłynie tam jeszcze raz, 26 maja.

Kolejnym wycieczkowcem, który zawinie do Portu Gdynia, będzie Sky Princess. To jednocześnie najdłuższy statek pasażerski w tym sezonie – ma 329,81 m długości. Przy Nabrzeżu Francuskim zacumuje trzy razy: 17 maja, 20 lipca i 6 września.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze