Mystic Festival w ogniu katolickiej krytyki. "Festiwal szatana"

„Polska Katolicka, nie laicka”, skupiająca wiernych zebranych wokół Fundacji Instytutu Ks. Piotra Skargi, protestuje przeciwko organizacji Mystic Festival, który rozpoczyna się w przyszłą środę na terenach postoczniowych w Gdańsku. Organizacja przygotowała petycję, w której domaga się odwołania imprezy.
Karol
Uliczny
31.05.2023 / 09:10

Mystic Festival odbędzie się od 7 do 10 czerwca na terenie byłej Stoczni Gdańsk. Wejście do wygrodzonego miasteczka festiwalowego przysługiwać będzie posiadaczom karnetów lub biletów jednodniowych. Na pięciu scenach wystąpi ponad 80 wykonawców, w tym kilka legend polskiej oraz światowej sceny rockowej oraz metalowej, jak Danzig, Testament, Dark Angel, Voivod czy Behemoth. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1999 r. W Gdańsku organizowana jest po raz drugi.

Na dwa tygodnie przez rozpoczęciem, odwołania wydarzenia domaga się „Polska Katolicka, nie laicka” - grupa katolików zebranych wokół Fundacji Instytutu Ks. Piotra Skargi. Organizacja nazywa wydarzenie bluźnierczym terrorem, gloryfikującym obrzydliwość oraz świętokradztwo. Obrywa się głównie Behemothowi, którego wizerunek opiera się na symbolach antychrześcijańskich oraz okultystycznych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mystic Festival coraz bliżej. Metalowy początek wakacji w Gdańsku!

„Czy pamiętasz publiczne rozszarpanie Pisma Świętego przez zadeklarowanego satanistę Adama „Nergala” Darskiego podczas koncertu Behemotha – pytają na swojej stronie przedstawiciele grupy. - „Po raz kolejny Nergal i spółka chcą znieważać Matkę Bożą, pochwalać grzech Sodomy i Gomory, a także bunt Lucyfera. Szatan nie ma żadnych praw! NIE dla bluźnierczego terroru Mystic Festival!” 

Organizacja wymienia, jej zdaniem, najbardziej obrazoburcze zespoły:

  • Behemoth - łączący demoniczną oprawę muzyczną z satanistycznymi tekstami, np. Lucyferze, módl się za nami („Lucifer Ora Pro Nobis”) czy Amen będący świętokradzką wersją modlitwy „Zdrowaś Maryjo”,
  • Ghost - „nagrywa i wykonuje popowe hymny, które gloryfikują i sławią to, co obrzydliwe i świętokradcze” (ich własny opis),
  • Danzig - z satanistycznymi tekstami i okładkami albumów,
  • Watain - trącące okultyzmem rytuały sceniczne, liczne odwołania do szatana,
  • Grave (po polsku: „Grób”) – upodobanie do obrzydliwości, tematyka cmentarna,
  • Carpathian Forest – w tekstach sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne,
  • oraz zespoły o nazwach: Lucifer, Hell:on, Dom zły, Hostia.
Polska Katolicka, nie laicka
fragment oświadczenia

Po raz kolejny Nergal i spółka chcą znieważać Matkę Bożą, pochwalać grzech Sodomy i Gomory, a także bunt Lucyfera. Szatan nie ma żadnych praw! NIE dla bluźnierczego terroru Mystic Festival!” 

Przygotowano też petycję, w której grupa domaga się od „właścicieli terenów Stoczni Gdańskiej” odwołania imprezy. Zachęca też do jej podpisywania.

„Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny „Behemoth”, gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo „Ghost” oraz naśmiewający się z konsekracji zespół „Hostia”. Podczas, gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne”.

Do sprawy krótko odnieśli się organizator oraz Adam „Nergal” Darski.

- Nie znam tej organizacji i nie wiem nawet czym oni się zajmują. Na ten moment próbują nas zaatakować, ale nie mam pojęcia co takiego im zrobiliśmy, skoro prawdopodobnie nawet nie będą uczestnikami tej imprezy – komentuje Arkadiusz Hronowski, współorganizator Mystic Festival. 

- Koncert Behemotha jest wyznaczony na 8 czerwca, więc jestem pewien, że tegoroczne Boże Ciało będzie wyjątkowe – napisał „Nergal” na Instagramie.

 

 

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze