Awaria przy Migowskiej. Na Jaśkową Dolinę wraca ruch dwukierunkowy

Krótko trwała zmiana organizacji ruchu, w związku z kolejnym etapem budowy zbiornika retencyjnego w obrębie potoku Jaśkowego. We wtorek, od godz. 12, na ul. Jaśkowa Dolina powróci ruch dwukierunkowy. Powodem jest zapadnięcie jezdni w ul. Migowskiej, która miała poprowadzić jednokierunkowy ruch w kierunku Wrzeszcza.
Karol
Uliczny
21.03.2023 / 11:03

Z uwagi na zapadniętą jezdnię na fragmencie ul. Migowskiej, ruch aut zostanie przekierowany na ul. Jaśkowa Dolina, która ponownie na całej długości będzie dwukierunkowa. Z uwagi na wprowadzenie zmian, włączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Na Wzgórzu i Jaśkowa Dolina.

- Wprowadzenie zmian planowane jest ok. godz. 12 do odwołania - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Jaśkową Doliną pojadą również autobusy komunikacji miejskiej.

Kwestię przyczyny zapadliska w jezdni na ul. Migowskiej badają przedstawiciele kilku jednostek. Pracownicy Gdańskich Wód przystąpili już do naprawy uszkodzonej jezdni i studzienki kanalizacji deszczowej. O kolejnych decyzjach urząd miasta będzie informować na bieżąco.

Powodem podzielenia ruchu pomiędzy Jaśkową Dolinę a Migowską jest budowa zbiornika retencyjnego, a konkretnie konieczność poprowadzenia kolektora pod pierwszą z ulic. Prace w tym zakresie mają potrwać do końca czerwca.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze