Nielegalna fabryka papierosów na działkach w Gdańsku | Źródło zdj. MOSG w Gdańsku

Nielegalna fabryka papierosów na działkach w Gdańsku | Źródło zdj. MOSG w Gdańsku

Nielegalna fabryka papierosów i alkohol bez akcyzy na działkach w Gdańsku

W domku na terenie ogródków działkowych w Gdańsku działała rozbita przez strażników granicznych nielegalna fabryka wyrobów tytoniowych. U podejrzewanego o jej prowadzenie 40-latka funkcjonariusze znaleźli maszyny, niemal tonę surowców do produkcji i 7,5 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzowych. W sumie wszystko to warte było niemal 0,5 miliona złotych.
Jacek
Wierciński
22.06.2022 / 16:04

- Strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli cztery maszyny do produkcji i wytwarzania papierosów, przeszło 20 tysięcy nielegalnych papierosów, 800 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 7,5 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej – wymienia żniwa poniedziałkowej (20 czerwca 2022 r.) interwencji kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Jak się dowiadujemy, by znaleźć wymienione powyżej przedmioty i materiały, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej przeszukali domek na terenie jednego z ogródków działkowych w stolicy Pomorza, ale też mieszkanie i garaż 40-latka, który według ich ustaleń, zajmował się procederem – produkcją papierosów bez znaków akcyzy, sprzedawanych wbrew prawu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze MOSG w Gdańsku pod nadzorem prokuratury rejonowej.

Łączna wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na 456 tysięcy złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W porcie w Gdańsku przechwycono "lewe" papierosy warte 25 mln zł

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze