Nigdy nie jest za późno, by zrobić zdjęcie na wystawę

Zakończyły się warsztaty dziennikarsko-fotograficzne „Kocham moje miasto”. Przed nami wernisaże dwóch wystaw
Bogdana
Wachowska
15.10.2023 / 11:57

Niemal 30 seniorów wytrwało do końca warsztatów dziennikarsko-fotograficznych, jakie odbyły się w Gdańsku i Tczewie. Ich organizatorem była redakcja „Zawsze Pomorze”, z partnerstwem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie i Domu Zarazy w Gdańsku.

Przed seniorami jeszcze ostatnie – bardzo uroczyste spotkania – podczas których autorzy zakwalifikowanych na wystawy zdjęć, ich krewni i znajomi będą mogli obejrzeć owoce zajęć fotograficznych, jakie od czerwca do września prowadził nasz redakcyjny kolega i fotoreporter Olek Knitter.

- Ostatnie warsztaty we wrześniu – w obu grupach – poświęciliśmy na wspólny wybór zdjęć, jakie pojawią się na wystawach w Tczewie i Gdańsku – mówi Olek Knitter. - Wybór wcale nie był łatwy, bo niektórzy autorzy zaproponowali po kilka ujęć i każde spokojnie mogłoby się pojawić na wystawie. Nasi „uczniowie” nie zawiedli. Z każdym kolejnym spotkaniem było widać, jak chętnie czerpią ze wskazówek, a potem wykorzystują je w praktyce. Serdecznie wszystkim dziękuję i gratuluję. I muszę to podkreślić – bardzo się przez ten czas zżyliśmy. Cieszę się, że spotkamy się kolejny raz na otwarciu wystaw.

Wystawy w tczewskiej bibliotece i w Domu Zarazy to nie jedyne miejsca, gdzie obejrzymy prace uczestników naszych warsztatów. Specjalna 4-stronicowa wkładka, w której zaprezentujemy wszystkie prace z obu wystaw ukaże się w naszym tygodniku „Zawsze Pomorze” 27 października 2023 r.

WYSTAWY

  • TCZEW. Wystawa fotograficzna zdjęć autorstwa tczewskich seniorów odbędzie się w czwartek, 19 października o godz. 17.30 w głównym gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jarosława Dąbrowskiego w Tczewie. Będzie trwała do końca października 2023 r. (w dni powszednie, w godzinach pracy biblioteki 10-18).
  • GDAŃSK. Wystawa fotograficzna zdjęć autorstwa gdańskich seniorów odbędzie się w piątek, 10 listopada o godz. 16 w Domu Zarazy w Gdańsku Oliwie. Będzie trwała do końca listopada 2023 r. Można ją zwiedzać w dni powszednie w godzinach spotkań Domu Sąsiedzkiego (10-14). Będzie również dostępna podczas wszystkich wydarzeń, jakie w tym terminie będą się odbywać w Domu Zarazy (szczegóły na https://www.facebook.com/DomZarazy/?locale=pl_PL).

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

logo województwa pomorskiego

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze