śnieg, ulica, samochody

Opady śniegu i śliskie drogi już w nocy! IMGW ostrzega

Intensywne opady śniegu mogą wystąpić w naszym kraju w nocy ze środy na czwartek, 23/24 listopada. Mają być marznące, wtedy na drogach zrobi się bardzo ślisko i niebezpiecznie. Meteorologowie ostrzegają wszystkich kierujących oraz apelują o maksymalną ostrożność. To wszystko przyniosą nam rozległe układy niżowe znad północnego Atlantyku oraz Morza Czarnego, którym nadano dźwięczne imiona: Wisgard i Denise. Na południowym wschodzie kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Nadal będzie napływać wilgotne i zimne powietrze polarnomorskie. Czy te zjawiska meteorologiczne pojawią się też na północy kraju? Sprawdź prognozę IMGW.
Piotr
Piesik
23.11.2022 / 15:19

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi w Polsce. W ciągu najbliższej doby nasz kraj pozostanie pod wpływem rozległego układu niżowego (Wisgard) z ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz w rejonie Morza Czarnego (Denise).

Niż Denise nad Polską. Uwaga na intensywne opady śniegu!

Strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem już w środę, 23 listopada wieczorem nasunie się od południowego wschodu nad obszar województw lubelskiego i podkarpackiego. Nocą opady będą się przemieszczać w kierunku zachodnim i w czwartek, 24 listopada nad ranem dotrą do wschodnich rejonów województw łódzkiego i śląskiego. Opady będą okresami intensywne, lokalnie spadnie do 10 cm śniegu.

Pogoda na czwartek, 24 listopada

Opady śniegu w czwartek, 24 listopada są zapowiadane we wschodniej, centralnej i południowej części kraju. Spaść może od 8 do 10 cm białego puchu. Po południu stopniowo będzie spadać intensywność opadów. Nocą z czwartku na piątek, 24/25 listopada śnieg będzie jeszcze padać we wschodniej i południowej części kraju, lecz już znacznie słabiej. Tylko w wysokich partiach gór synoptycy prognozują opady do 8 cm.

Temperatura minimalna w nocy w rejonach występowania opadów śniegu będzie wynosić -3°C do 0°C, w ciągu dnia od -1°C do 1°C. Widzialność na drogach może być ograniczona do 200 m. Uciążliwe dla kierujących i pieszych mogą być błoto pośniegowe, topniejący śnieg oraz opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodować śliskość na drogach i chodnikach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Intensywne opady śniegu w Trójmieście! Uważajcie na drogach

Powyższe prognozy informują o intensywnych opadach śniegu głównie poza północnym regionem kraju, nie sposób jednak wykluczyć że i nad Pomorze dotrą chmury, z których spadnie warstwa białego puchu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze