(Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Ostrzeżenie meteorologiczne. Silny wiatr i sztorm

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało ostrzeżenie meteorologiczne. Prognozowany jest bardzo silny wiatr, a także sztorm.
Redakcja
Zawsze Pomorze
29.01.2022 / 13:44

Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, szybko wzrastającego na 75 km/h do 90 km/h, w porywach do 120 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Miejscami burze. Wiać ma w Trójmieście, Słupsku, a także powiatach: bytowskim, gdańskim, kartuskim, lęborskim, nowodworskim, puckim, słupskim, i wejherowskim. Wiać ma od godziny 17. w sobotę do niedzielnego wieczora.

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie w części wschodniej naszej strefy brzegowej. Przewidywany jest wiatr południowo-zachodni do zachodniego 5, w porywach do 7, szybko wzrastający na 6 do 7, w porywach do 9 w skali Beauforta.

Jednocześnie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dla całej Polski, ostrzegający przed silnym wiatrem, w porywach nawet do 130 km/h. RCB apeluje by nie wychodzić na zewnątrz bez potrzeby, zabezpieczyć przedmioty, które może porwać wichura, nie parkować aut pod drzewami, a także by być przygotowanym na ewentualne przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze