(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Oszuści próbują podszyć się pod pracowników ośrodka pomocy społecznej

Nieznane osoby telefonują do mieszkańców Dzierzgonia, podszywając się pod pracowników ośrodka pomocy społecznej i próbując wyłudzić dane osobowe. Zarówno samorząd gminy jak i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ostrzegają przed takimi próbami oszustwa.
Piotr
Piesik
2.02.2022 / 10:14

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu poinformował, że nieznane jeszcze osoby podszywają się telefonicznie pod dyrektora lub pracowników MOPS i próbują wyłudzić od mieszkańców informacje wrażliwe. Okazją do przestępczej aktywności stało się składanie przez mieszkańców wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Takie wnioski składa się w ośrodkach pomocy społecznej.

MOPS ostrzega i apeluje, by nie podawać telefonicznie żadnych informacji. Pracownicy MOPS nigdy nie dzwonią z prośbą o podanie takich danych, nie będą też odwiedzać mieszkańców w domach by rzekomo doprecyzować jakieś dane czy uzyskać jakiekolwiek podpisy. Wszystkie niejasności które pojawią się w związku z dodatkami osłonowymi, będą rozwiązywane w siedzibie ośrodka. 

O próbach połączeń telefonicznych lub odwiedzinach nieznanych ludzi podających się za pracowników MOPS trzeba niezwłocznie powiadamiać ośrodek oraz policję.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze