Gedania 1922-Cartusia

Cartusia (biało-niebieskie stroje) pokonała w Gdańsku Gedanię aż 4:0 i jest dziś najwyżej klasyfikowaną pomorską drużyną w III lidze

Piłkarskie ligi na Pomorzu. Krystian Ryczkowski: To był najgorszy mecz od trzech lat

Trzy bramki Mateusza Kuzimskiego dla Raduni Stężyca w wygranym 3:0 meczu z Zagłębiem II Lubin. Zwycięstwo Chojniczanki w Krakowie z Hutnikiem 2:0. Radość i smutek pomorskich drużyn w III lidze. Tak zaprezentowały się piłkarskie ligi z Pomorza.
Adam
Mauks
2.10.2023 / 13:02

II liga na Pomorzu. Zwycięstwo Raduni i Chojniczanki

Znakomicie spisały się dwie pomorskie drużyny piłkarskie w II lidze. Najpierw Chojniczanka zanotowała cenną wygraną w Krakowie z Hutnikiem 2:0 (bramki: Błażej Szczepanek i Wojciech Szumilas), a następnie Radunia w Stężycy pewnie pokonała rezerwy lubińskiego Zagłębia 3:0. W tym meczu hat-trickiem popisał się Mateusz Kuzimski, zdobywając wszystkie gole dla Raduni. Po 11. kolejce Radunia jest na 3. miejscu z 20 punktami i ma tylko dwa punkty straty do lidera – KKS 1925 Kalisz. Chojniczanka pnie się do góry i jest na 11. miejscu z 15 punktami.

W piątek, 6 października Radunia zagra w Jastrzębiu Zdroju z GKS, a w sobotę, 7 października Chojniczanka zagra w Chojnicach z Zagłębiem II Lubin.

III liga na Pomorzu. Radość i smutek piłkarskich drużyn

Zmienne nastroje po weekendowej kolejce panują wśród kibiców pomorskich ekip w II grupie III ligi. Tak jest choćby w Gdańsku i Kartuzach po meczu Gedanii 1922 z Cartusią. W sobotę, 30 września na boisku przy al. Hallera 201 w Gdańsku istniała tylko Cartusia. W starciu zdominowała Gedanię 1922 i wysoko wygrała 4:0. Łupem bramkowym podzielili się: Jakub Poręba, Paweł Wojowski, Kamil Banaczek i Adam Tandecki.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Czersku bramka padła już w 5. sekundzie

Ten wynik był dużą niespodzianką, w kontekście ostatnich wyników Gedanii, która wygrała trzy ostatnie mecze, strzelając 14 bramek i prezentując efektowny i efektywny futbol. Skąd taka metamorfoza w postawie Gedanii?

– Po części, znam odpowiedź na to, co się stało w meczu z Cartusią, ale najpierw muszę to przekazać swoim zawodnikom – powiedział trener Gedanii 1922 Krystian Ryczkowski. – To był mecz, w którym w żadnej jego fazie nie potrafiliśmy się przeciwstawić rywalowi. Cartusia zdominowała nas w 100 procentach, nie oddaliśmy celnego strzału na ich bramkę.

Krystian Ryczkowski
trener Gedanii 1922

Jedyne, co teraz mogę powiedzieć, to przeprosić kibiców, którzy przyszli na nasz mecz z Cartusią. Sam mam poczucie ogromnego wstydu. To był nasz najsłabszy mecz od trzech lat. Zrobimy wszystko, by się już nie powtórzył, ale też nie mogę dać gwarancji. W sporcie przecież wszystko jest możliwe. My musimy się w następnym meczu zrehabilitować za to, co stało się w meczu z Cartusią.

Okazja do rehabilitacji będzie w sobotę, 7 października w Szczecinie, gdzie gdańska drużyna spotka się z rezerwami Pogoni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Arka Gdynia i Lechia Gdańsk w 1. lidze. Ale jak grać, gdy nie ma kim?

W pozostałych meczach pomorskich drużyn w II grupie III ligi padły rezultaty:

 • Zawisza Bydgoszcz - Stolem Gniewino 3:1 (bramka dla Stolema: Maciej Gułajski),
 • Polonia Środa Wielkopolska - KP Starogard 0:0,
 • Wikęd Luzino - Flota Świnoujście 1:3 (bramka dla Wikędu: Nikodem Fiedosewicz).

W tabeli II grupy III ligi prowadzi Świt Szczecin-Skolwin (26 pkt.) przed Elaną Toruń (23 pkt.) i Vinetą Wolin (22 pkt.). 7. jest Cartusia (17 pkt.), 9. Gedania 1922 (16 pkt.), 14. KP Starogard (9 pkt.), 16. Stolem Gniewino (8 pkt.) i 17. Wikęd Luzino (4 pkt.).

IV liga na Pomorzu. Wyniki

W IV lidze na Pomorzu drużyny piłkarskie rozegrały 10. kolejkę spotkań. Oto wyniki:

 • Jaguar Gdańsk - Radunia II Stężyca 4:0,
 • Chojniczanka II - GKS Kolbudy 3:0,
 • Anioły Garczegorze - Pogoń Lębork 3:2,
 • Bałtyk Gdynia - Gryf Słupsk 1:0,
 • Sparta Sycewice - Gryf Wejherowo 1:5,
PRZECZYTAJ TEŻ: Zwycięstwo Arki w Gdyni, porażka Chojniczanki
 • Pomezania Malbork - Start Miastko 3:3,
 • Grom Nowy Staw - MKS Władysławowo 2:0,
 • Gedania II - Supra Kwidzyn 1:0,
 • Arka II Gdynia - Powiśle Dzierzgoń 1:2.

W tabeli prowadzi Gryf Słupsk (25 pkt.) przed Jaguarem Gdańsk (24 pkt.) i Chojniczanką II oraz Gromem Nowy Staw (po 22 pkt.).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze