Autobus PKS Słupsk nowej linii "309" przy latarni morskiej w Jarosławcu

PKS Słupsk podsumował wakacje. Letnie linie prawdziwym hitem!

Po raz trzeci powiat słupski w wakacje uruchomił siatkę letnich połączeń dla mieszkańców i turystów odwiedzających Pomorze Środkowe. Okazuje się, że ta sezonowa oferta się przyjęła, gdyż chętnych było jeszcze więcej niż przed rokiem. Tak wynika z danych opublikowanych przez PKS Słupsk. A wszyscy miłośnicy słupskich autobusów mogą teraz wziąć udział w konkursie... fotograficznym.
Olek
Knitter
12.09.2023 / 13:01

Frekwencyjny hit wakcyjnych linii PKS Słupsk

Ponad 136 000 pasażerów przewiózł na samych tylko liniach sezonowych w wakacje słupski PKS. To o osiem procent więcej niż w ubiegłoroczne wakacje.

- W tym roku Starostwo Powiatowe w Słupsku zamówiło dziesięć linii wakacyjnych. Ich układ oparty był na sprawdzonym, ubiegłorocznym modelu z licznymi połączeniami nie tylko do najważniejszych nadmorskich miejscowości jak Ustka, Rowy, Poddąbie, ale też nad przepiękne jeziora Gardno, Krzynia, Obłęże, Dobra czy do skansenów i muzeów w Klukach, Swołowie i Starkowie – informuje Damian Zdancewicz z Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku.

ZOBACZ TEŻ: Kot, który jeździł autobusem. PKS Słupsk z niecodziennym pasażerem

- W tym sezonie, na liniach wakacyjnych przewieźliśmy o 10 tys. więcej pasażerów niż w ubiegłym roku. To pokazuje, że oferta naprawdę trafiła w potrzeby gości i mieszkańców regionu - komentuje prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk.

Autobusem z Ustki do Jarosławca

Sporym zainteresowaniem cieszyło się m.in. nowe letnie połączenie na linii „309” z Ustki do Jarosławca, które powstało dzięki porozumieniu Powiatu Słupskiego z samorządem gminy Postomino. Z tej oferty skorzystało prawie 5 tys. podróżnych.

Tomasz Kowalczyk
prezes PKS Słupsk

W tym sezonie, na liniach wakacyjnych przewieźliśmy o 10 tys. więcej pasażerów niż w ubiegłym roku. To pokazuje, że oferta naprawdę trafiła w potrzeby gości i mieszkańców regionu

- Wiedzieliśmy, że to połączenie wzbudzi wielkie zainteresowanie, ale jesteśmy zaskoczeni, że poradziło sobie ono aż tak dobrze już od pierwszych dni kursowania. Jak na zupełnie nową trasę, ponad 4,9 tysiąca przewiezionych pasażerów w dwa miesiące, jest wręcz spektakularnym rezultatem - mówi prezes Kowalczyk.

Złap autobus PKS Słupsk w obiektywie

A wszyscy miłośnicy słupskich autobusów mogą teraz wziąć udział w konkursie... fotograficznym pod tytułem „Złap autobus w obiektywie!".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Linia 666 na Hel wróci? Ponad 7500 podpisów pod petycją do PKS Gdynia

- Konkurs jest okazją do zaprezentowania zdjęć przedstawiających tabor komunikacji zbiorowej na ulicach Słupska. Jest to projekt adresowany do wszystkich fascynatów fotografii oraz słupskiej komunikacji zbiorowej. Każda osoba może przesłać do trzech zdjęć przedstawiających tematykę konkursu, a spośród nadesłanych Komisja Konkursowa wybierze najciekawsze kadry. Do wygrania bony do Parku Wodnego "Trzy fale" oraz atrakcyjne gadżety miejskie - informuje Monika Rapacewicz z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Zdjęcia wraz ze zgłoszeniem należy przesłać na adres [email protected]l do 20 września.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze