Fot. nadesłane

Pogoda na drugi dzień Świąt - jaka będzie na Pomorzu?

Silne mrozy, nawet do 12 stopni poniżej zera prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższych kilkanaście godzin dla niektórych regionów naszego kraju. Najchłodniej ma być na północnym wschodzie oraz pogórzu karpackim. Pomorze może liczyć na znacznie przyjemniejszą, zimową aurę. W niedzielę nie będzie siarczystego mrozu, jednak śnieg nie stopnieje. Sporo słońca, więc aura odpowiednia na świąteczne spacery.
Piotr
Piesik
25.12.2021 / 13:23

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla regionu pomorskiego w nocy z soboty na niedzielę temperatury około minus 3 stopni Celsjusza. Niebo bezchmurne, bez żadnych opadów. Wiatr słaby i umiarkowany, do 20 km/h, z kierunków wschodnich. Ciśnienie około 1011 hPa.

Niedziela zapowiada się według tych prognoz słonecznie i bezchmurnie. Znakomity dzień na zimowy spacer w przyjemnych warunkach.

W trakcie dnia temperatura około minus 3 stopni Celsjusza, natomiast po zachodzie słońca termometry będą wskazywać coraz silniejszy mróz. Nad ranem w poniedziałek możemy spodziewać się nawet 10 kresek poniżej zera. Na szczęście wiatr będzie coraz słabszy, zmieniać będzie kierunek na południowy. Ciśnienie będzie powoli wzrastać.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze