Policja szuka wandali, którzy uszkodzili Pomnik Chłopa

Policjanci poszukują młodych mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą uszkodzenia Pomnika Chłopa, który kilka dni temu stanął przy Placu Zdrojowym w Sopocie. Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn z monitoringu lub posiada informacje na ich temat, proszony jest o kontakt funkcjonariuszami. Policja informuje, że mężczyźni najprawdopodobniej posługują się językiem hiszpańskim.
Karol
Uliczny
29.01.2023 / 11:14

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie prowadzą czynności w sprawie zniszczenia Pomnika Chłopa. Mobilną instalację ustawiono przy Placu Zdrojowym, w związku z wystawą pt. „Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”, planowaną w nieodległej Państwowej Galerii Sztuki. Nie doczekała jednak wernisażu, szykowanego na 28 stycznia, na godz. 16. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w godzinach porannych, podeszła do niej grupa młodych osób, które postanowiły ją zniszczyć. Wandale szarpali pomnik tak długo, aż doszło uszkodzenia.

Czytaj też: Pomnik Chłopa zniszczony w Sopocie

Na podstawie analizy zapisu kamer monitoringu miejskiego i monitoringu znajdującego się w lokalach na terenie Sopotu ustalono, że związek ze sprawą mogą mieć młodzi mężczyźni, których wizerunki publikujemy. Najprawdopodobniej posługują się oni językiem hiszpańskim - informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Dotychczas nie udało się ustalić tożsamości mężczyzn, dlatego każdy, kto ich rozpoznaje lub posiada informacje na temat miejsca ich pobytu, proszony jest o kontakt policjantami.

 

Informacje można przekazać osobiście zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A lub innej najbliższej jednostki Policji albo mailowo pisząc na adres: [email protected]. Informacje można przekazać także telefonicznie dzwoniąc całodobowo do dyżurnego sopockiej komendy – tel. 47 74 262 22 lub na numer alarmowy 112. 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze