podejrzany o morderstwo w Brusach zatrzymany

Policjanci z Chojnic zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Czersk Mateusza N., który podejrzany jest o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Brus (fot. Policja Chojnice)

Zamordował i uciekł? Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo w Brusach

Policjanci z Chojnic zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Czersk Mateusza N., który podejrzany jest o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Brus. Do zbrodni doszło w nocy z piątku na sobotę, 24/25 czerwca.
Olek
Knitter
29.06.2022 / 12:34

W mieszkaniu w Brusach w piątek, 24 czerwca Gerard K. spożywał alkohol, m.in. z 23-letnim Mateuszem N. Jak informuje prokurator rejonowy w Chojnicach Mirosław Orłowski, w pewnym momencie między tymi mężczyznami doszło do sprzeczki.

– 23-letni Mateusz N. zaatakował pokrzywdzonego, bił go pięściami po głowie oraz po twarzy, a następnie poduszką zatykał mu usta i nos, co spowodowało uduszenie oraz zgon 66-letniego mężczyzny – wyjaśnia prokurator.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zabójstwo 84-latki w Gdańsku. Policja zatrzymała podejrzanego

Po tym zdarzeniu mężczyzna uciekł i ukrywał się w różnych miejscach. Ostatecznie został zatrzymany.

– Wizerunek poszukiwanego został rozesłany do wszystkich patroli na terenie powiatu. Poinformowano również ościenne jednostki o prowadzonych poszukiwaniach. Kryminalni sprawdzali i analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringu z terenu Brus, ale również z innych części powiatu. Do działań wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną oraz psy tropiące. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 23-latek może ukrywać się na terenach leśnych w okolicach Brus oraz Rytla. We wtorek rano policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli na jednej z ulic Chojnic mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Ten na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg pieszy. Po kilku minutach mężczyzna, który próbował się schować w jednej z piwnic, został obezwładniony i zatrzymany – informuje chojnicka policja.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze