policja

Policja zatrzymała sprawców pobicia 28-latka z Wietnamu

Rodacy pobili go, bo prosił ich o ciszę. Poszkodowanym jest 28-letni obywatel Wietnamu, którego zaatakowali trzej inni Wietnamczycy. Zdarzenie miało miejsce w Gdyni.
Ryszarda
Wojciechowska
13.07.2023 / 11:54

Komenda Miejska Policji w Gdyni poinformowała, że w miniony poniedziałek, 10 lipca, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że sześć dni wcześniej doszło do pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w dniu zdarzenia około godz. 22, 28-letni obywatel Wietnamu wyszedł ze swojego pokoju i zwrócił uwagę trzem hałasującym na korytarzu mężczyznom, przypominając o obowiązującej ciszy nocnej. Po zwróceniu uwagi, mężczyźni, również obywatele Wietnamu, zaatakowali pokrzywdzonego, uderzając go szklaną butelką w głowę. Następnie sprawcy wbiegli za 28-latkiem do jego pomieszczenia. Tam go pobili, raniąc przy tym nożem. Ratownicy medyczni przewieźli pobitego do szpitala i po zaopatrzeniu medycznym następnego dnia mężczyzna został wypisany do domu.

Dzień po przyjęciu zgłoszenia policjanci zatrzymali dwóch 28-letnich sprawców pobicia Wietnamczyka. Zatrzymani to również 28-letni obywatele Wietnamu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą, niż 50 metrów. Zostali przewiezieni do policyjnej celi. W środę mundurowi zatrzymali trzeciego sprawcę.

Sprawcom pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze