(Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Gdańska zatrzymali włamywacza. Grozi mu 10 lat więzienia

Kryminalni z komisariatu na Suchaninie w Gdańsku zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzieże, włamania i uszkodzenie mienia. W środę,5 stycznia usłyszy on zarzuty za te przestępstwa i zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.
Redakcja
Zawsze Pomorze
5.01.2022 / 12:22

Kryminalni z Suchanina od jakiegoś czasu pracowali nad ustaleniem sprawcy przestępstw usiłowania kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży, do których pod koniec grudnia 2021 roku doszło przy ul. Cedrowej i Kartuskiej w Gdańsku.

Na ulicy Cedrowej sprawca, po uszkodzeniu drzwi wejściowych, próbował wejść między innymi do sklepu i salonu kosmetycznego oraz uszkodził elementy zamka dziewięciu drzwi w trzech budynkach mieszkalnych, zniszczył też elewacje lokalu usługowego oraz wjazdu do jednej z hal garażowych.

W Wigilię sprawca włamał się do piekarni przy ul. Kartuskiej, skąd ukradł 60 złotych oraz telefon komórkowy o wartości 150 złotych. 29 grudnia natomiast z zaplecza jednego ze sklepów złodziej ukradł torebkę należącą do sprzedawczyni. Pokrzywdzona wyceniła straty na ponad 400 złotych.

Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tych przestępstw. Wynikiem pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie we wtorek, 4 stycznia rano na ul. Kartuskiej 34-letniego gdańszczanina podejrzewanego o te przestępstwa. Podczas czynności w tej sprawie kryminalni zabezpieczyli telefon komórkowy, który złodziej ukradł z piekarni przy ul. Kartuskiej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W środę, 5 stycznia 34-latek będzie przesłuchany i usłyszy zarzuty karne. Mężczyzna zostanie również doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.

Jak informuje policja, kradzież z włamaniem jest zagrożona karą 10 lat więzienia. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

włamywacz Gdańsk
                            Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze