Policjant z Nowego Dworu Gdańskiego zaopiekował się łosiem

Policjant z Nowego Dworu Gdańskiego zaopiekował się łosiem, który nieco zdezorientowany przechadzał się po Nowinkach w powiecie nowodworskim. Zagląda do samochodów i okolicznych posesji.
Redakcja
Zawsze Pomorze
22.09.2022 / 10:29

W środę rano, dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców. Poinformowali go, że miejscowości Nowinki od kilku dni chodzi młody łoś, który zaciekawiony zagląda do samochodów i posesji. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego.

Funkcjonariusz mł. asp. Dariusz Kwapisz po krótkiej obserwacji zauważył nietypowe zachowanie łosia. Po chwili policjant zaniepokojony jego losem zaczął zwracać się do niego, troskliwie pytając... „co się stało”. Zwierzę wyczuło jego dobre intencje, łoś pozwolił się głaskać i okazywał dużą ufność wobec mundurowego. Po zagubionego młodego łosia przyjechała Anna Kamińska z Ośrodka Dzikich Zwierząt w Jelonkach.

Policjanci wraz z nią oraz mieszkańcami i strażą miejską umieścili łosia w specjalnym transporcie. Zwierzę zostało przewiezione do Ośrodka Dzikich Zwierząt w Jelonkach, gdzie będzie czuło się bezpiecznie, dostanie odpowiednią opiekę profesjonalistów zajmujących się dzikimi zwierzętami.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze