Pół miliona wypożyczeń, dwa miliony kilometrów. Kończą się testy Mevo 2.0

Blisko pół miliona wypożyczeń i prawie dwa miliony przejechanych kilometrów – to najciekawsze dane z kończącego się wkrótce, bo 16 listopada testu Mevo 2.0. Do tej pory, jak wynika z testów, w systemie zarejestrowało się 107 tys. użytkowników.
Olek
Knitter
12.11.2023 / 16:13

Od 13 września 2023 r. mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego korzystają z testu Mevo 2.0. Potrwa on do 16 listopada. I wówczas na ulice metropolii wyjedzie już pełna flota czyli cztery tysiące jednośladów (z czego 75 proc. to rowery elektryczne). Co jednak warto zapamiętać, pełna flota rowerów dostępna będzie – zgodnie z umową - do końca listopada. Od grudnia do końca lutego dostępna dostępna dla mieszkańców będzie połowa rowerów, a więc 1600 elektrycznych” jednośladów i 500 rowerów tradycyjnych.

Do tej pory, jak wynika z testów, w systemie zarejestrowało się 107 tys. użytkowników. Mieszkańcy odbyli łącznie ponad 490 tys. podróży i przejechali prawie 2 mln kilometrów. Co ciekawe, aż 73 proc. wypożyczeń miało miejsce w ciągu tygodniu, a pozostałe 27 proc. w weekendy. Na jeden rower przypadło do tej pory średnio siedem wypożyczeń.

- Od kilku tygodni hiszpański operator, firma City Bike Global, spełnia warunki kontraktu umożliwiające uruchomienie pełnego systemu - informuje na portalu gdansk.pl Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo. - Codziennie odnotowujemy pełną dostępność i relokację rowerów, włączono ponownie funkcje rezerwacji i postoju roweru w aplikacji, system poprawnie nalicza opłaty dodatkowe - zatem możemy przejść do kolejnego etapu.

Mevo 2.0 – warunki korzystania

Koszt korzystania z Mevo 2.0 w abonamencie to 29,99 zł/mc lub 259 zł/rok. Obowiązujące limity czasowe to 120 minut dziennie na rower klasyczny lub 60 minut dziennie na rower elektryczny. Po wykorzystanym czasie zaczną obowiązywać opłaty minutowe. W przypadku roweru klasycznego to 0,10 zł, a w przypadku roweru ze wspomaganiem elektrycznym to 0,20 zł. Do dyspozycji użytkowników jest także abonament na 48h w cenie 59 zł, który umożliwia korzystanie przez 480 minut z roweru klasycznego albo 240 minut z roweru elektrycznego. Po tym czasie zaczną także obowiązywać opłaty minutowe: 0,20 zł za jazdę klasykiem” i 0,40 zł za podróż elektrykiem”.

W formule pay as you go płaci się 0,15 zł za minutę jazdy rowerem tradycyjnym i 0,30 zł za minutę jazdy rowerem elektrycznym. Chcąc skorzystać z systemu trzeba posiadać w wirtualnym portfelu minimum 10 zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze