Do wypadku doszło na uczęszczanej alei Wojska Polskiego w Malborku

Kobieta potrąciła nastolatkę na przejściu dla pieszych i uciekła z miejsca zdarzenia

Kara 3 lat więzienia grozi 74-letniej mieszkance powiatu sztumskiego, która prowadząc samochód osobowy potrąciła na 17-letnią dziewczynę na przejściu dla pieszych w alei Wojska Polskiego w Malborku. Mało tego, kierująca odjechała z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Szybko została ujęta - już straciła prawo jazdy, teraz będzie musiała jeszcze odpowiedzieć przed sądem.
Piotr
Piesik
1.09.2023 / 11:33

Potrącenie w Malborku. Ranna nastolatka

Wszystko działo się w czwartkowy poranek. Około godziny 7.30 służby ratownicze w Malborku otrzymały informację o zdarzeniu drogowym na alei Wojska Polskiego - to droga wylotowa w kierunku Elbląga, bardzo uczęszczana, gdzie znajduje się wiele przejść dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący samochodem osobowym volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił 17-letnią dziewczynę. Nastolatka z obrażeniami ciała została odwieziona do szpitala. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku, który nie zatrzymał się, odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wypadek w Gdańsku! Rowerzysta wjechał pod tramwaj przy Marynarki Polskiej

Policjanci zabezpieczyli zapisy monitoringu, przesłuchali świadków zdarzenia - szybko ustalono, że sprawcą wypadku jest kobieta

Na jednej z pobliskich ulic znaleziono porzucony samochód z uszkodzeniami, powstałymi na skutek wypadku. Zabezpieczono zapisy monitoringu i przesłuchano świadków zdarzenia. Szybko ustalono, że samochód prowadziła 74-letnia kobieta. Została zatrzymana na terenie powiatu sztumskiego, gdzie mieszka. Badanie trzeźwości dało wynik negatywny, pobrano jednak krew pod kątem szczegółowych badań na obecność alkoholu i środków odurzających.

Mieszkance powiatu sztumskiego zatrzymano prawo jazdy. Kobieta usłyszała zarzuty spowodowania wypadku oraz nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub zdrowia. Za te przestępstwa grozi jej do trzech lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze