Pożar szkoły w Biskupnicy, 14.03.2022 r.

Pożar poddasza w budynku w Biskupnicy, w którym znajdują się przedszkole, szkoła oraz mieszkania komunalne (fot. OSP Mosiny)

Pożar poddasza
w budynku szkoły
i przedszkola w gminie Człuchów

W Biskupnicy w gminie Człuchów w poniedziałek, 14 marca po południu na poddaszu budynku, w którym mieszczą się przedszkole oraz szkoła, pojawił się ogień. Dzięki szybkiej i sprawnej ewakuacji dzieciom nic się nie stało, ale przez kilka tygodni budynek będzie wyłączony z użytkowania.
Olek
Knitter
15.03.2022 / 09:47

Do pożaru doszło w poniedziałkowe popołudnie (14.03.). Ogień pojawił się na poddaszu. Jak się dowiedzieliśmy, ze wstępnych ustaleń wynika, iż doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Wszystkie dzieci, a w tamtym momencie było ich w budynku 43., zostały ewakuowane przez personel jeszcze przed przyjazdem służb.

– Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał. Jednak budynek jest wyłączony z użytkowania, obecnie trwa szacowanie strat. Bezsporne jest to, że trzeba wymienić więźbę dachową oraz pokrycie dachowe. Musimy też wyremontować mieszkania komunalne, które znajdują się w tym budynku, a które zostały zalane podczas akcji gaśniczej – mówi wójt gminy Człuchów Paweł Gibczyński.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar na Starym Mieście w Tczewie. Nie żyje mężczyzna

Dzieci z przedszkola będą teraz musiały jeździć na zajęcia do Barkowa, a dzieci z klas I-III będą dojeżdżać na lekcje do szkoły w Stołcznie.

Wójt Paweł Gibczyński spodziewa się, że prace w Biskupnicy potrwają kilka tygodni.

Pożar szkoły w Biskupnicy, 14.03.2022 r.

Pożar poddasza w budynku w Biskupnicy, w którym znajdują się przedszkole, szkoła oraz mieszkania komunalne (fot. OSP Bińcze | źródło: szczecinek112)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze