pożar tekstyliów w Kamieńcu

Fot. KP PSP Lębork

Pożar składowiska tekstyliów w Kamieńcu ugaszony

Strażacy zakończyli w środę, 22 czerwca akcję gaszenia płonącego składowiska tekstyliów w Kamieńcu (powiat lęborski). Ogień na jednej z wielkich pryzm pojawił się w niedzielę, 19 czerwca. Pożar udało się ugasić znacznie szybciej niż podczas poprzednich akcji – tylko pod koniec 2021 roku na tym samym składowisku strażacy interweniowali trzykrotnie. Gaszenie trwało wtedy nawet tydzień.
Piotr
Piesik
22.06.2022 / 13:30

St. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku potwierdza:

– Zwijamy już sprzęt, pożar został ugaszony. Udało się to osiągnąć nawet bez planowanego wcześniej rozkopania płonącej pryzmy tekstyliów. Bardzo intensywne działania gaśnicze przyniosły skutek. Pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone z użyciem kamery termowizyjnej, czy nie pozostały zarzewia ognia.

pożar tekstyliów w Kamieńcu

(fot. Komenda Powiatowa PSP w Lęborku)

W akcji uczestniczyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z całego regionu. Stan powietrza kontrolowała specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego, ponieważ nad płonącym składowiskiem unosiły się kłęby gęstego dymu. Do zasilania w wodę zbudowano magistralę o długości 3 kilometrów do rzeki Bukowina. Strażakom udało się, na szczęście, zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na inne pryzmy tekstyliów – na tym składowisku jest ich osiem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolejny wielki pożar na składowisku tekstyliów w Kamieńcu. Gaszenie potrwa kilka dni

Przyczyny powstania pożaru są tematem dochodzenia policji, tym bardziej, że to kolejne takie zdarzenie w tym samym miejscu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze