(Fot. KM PSP Gdańsk)

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku! Trzy osoby poszkodowane

Trzy osoby poszkodowane, wyłączony z użytkowania oddział pneumonologii oraz zalana porodówka – to skutki pożaru jaki we wtorek, 16.11.2021 r. wybuchł w jednym z pomieszczeń Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku. Z budynku Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego ewakuowano personel oraz ok. 50 pacjentów.
Karol
Uliczny
16.11.2021 / 19:33

Pożar w jednym z pomieszczeń socjalnych oddziału pneumonologii wybuchł we wtorek, 16 listopada ok. godz. 10:25. Po zgłoszeniu zagrożenia, na miejscu pojawiło się 15 zastępów straży pożarnej.

Pożar w UCK! Akcja przebiegła sprawnie

– Na miejscu strażacy zastali zadymienie pomieszczeń na piątym piętrze obiektu – informuje bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku. – Z oddziału ewakuowano personel oraz pacjentów. Trzy osoby zostały poszkodowane, na skutek podtrucia tlenkiem węgla. Akcja przebiegła sprawnie. Sprawdzono pozostałe pomieszczenia. Działania zakończono ok. godz. 14:00.

(Fot. KM PSP Gdańsk)

Dwie z poszkodowanych osób zostały wyprowadzone z budynku przez strażaków. Trzecia, której stan był poważny z uwagi na występujące choroby, była nieprzytomna i została na łóżku przetransportowana w bezpieczne miejsce. Wszyscy ewakuowani pacjenci trafili do innych UCK, m.in. transplantologii płuc. Sale oddziału pneumonologii czasowo wyłączono z użytkowania.

Trwa wietrzenie pomieszczeń. Na pewno fragment korytarza będzie musiał przejść remont. Podczas działań gaśniczych ucierpiała zlokalizowana na niższej kondygnacji klinika położnictwa, która również musiała zostać czasowo wyłączona z użytkowania poinformowało biuro prasowe Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze