pożar w Smażynie

Groźny pożar w Smażynie! W akcji czternaście zastępów straży pożarnej

Pożar budynku gospodarskiego połączonego z domem mieszkalnym wybuchł w środę, 19 października nad ranem w Smażynie w gminie Linia. Szczęśliwie, nikt nie poniósł szwanku, udało się też uratować wszystkie zwierzęta gospodarskie. Straty materialne są jednak wysokie. W działaniach ratowniczych uczestniczyło czternaście zastępów strażackich, dogaszanie pożaru jeszcze trwa.
Piotr
Piesik
19.10.2022 / 09:38

Informacja o pożarze dotarła do służb ratowniczych w środę, 19 października o godz. 5.26. Ogień pojawił się w budynku inwentarskim – oborze połączonej z domem mieszkalnym, na jednej z posesji w Smażynie (gmina Linia, powiat wejherowski). 

Jak informuje mł. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, żaden z mieszkańców posesji nie został poszkodowany. Udało się też wyprowadzić z płonącego budynku wszystkie zwierzęta hodowlane. Niestety, ze względu na składowanie dużych ilości słomy i siana na poddaszu budynku, spłonęła konstrukcja dachu.

pożar w Smażynie

(fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kielnie)

pożar w Smażynie

(fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kielnie)

W działania ratownicze zaangażowanych było aż 14 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wejherowie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w: Kielnie, Częstkowie, Szemudzie, Luzinie, Strzepczu, Lini i Lewinie. 

– Pożar został zlokalizowany, lecz, z uwagi na tlące się baloty słomy, działania na miejscu nadal trwają – dodał mł. kpt. Mirosław Kuraś.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze