Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia

Prowadził bez prawa jazdy, za to w samochodzie miał dużą ilość narkotyków

Czasem błahe wykroczenie prowadzi do ujawnienia znacznie poważniejszego złamania przepisów. Przekonał się o tym młody kierowca samochodu osobowego, który został zatrzymany do policyjnej kontroli na ulicach Kwidzyna, kiedy zignorował nakaz skrętu. Sprawdzenie jego danych wykazało, że... nigdy nie miał prawa jazdy. Na dodatek w jego samochodzie policjanci znaleźli dużą ilość narkotyków. Teraz zatrzymany musi liczyć się z karą nawet do 10 lat więzienia.
Piotr
Piesik
23.12.2022 / 13:10

Wszystko działo się w nocy z czwartku na piątek (22/23 grudnia) na terenie Kwidzyna. Patrolujący miasto policjanci spostrzegli samochód bmw, którego kierowca nie zastosował się do znaku drogowego, nakazującego jazdę w prawo. Zatrzymali więc auto do kontroli.

Rezultaty podjętych czynności były zaskakujące. Sprawdzenie danych kierującego w policyjnym systemie wykazało, że 24-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Ponieważ na dodatek zachowywał się wyraźnie nerwowo, funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić jego pojazd. Szybko wyszło na jaw, że wewnątrz beemki znajdowało się 60 gramów narkotyków.

Konsekwencje mogą być bardzo poważne. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Narkotyki przekazano do szczegółowych badań przez biegłego. Ponieważ kierujący jest podejrzany o prowadzenie pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badania. 

Za posiadanie narkotyków czyli środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast jeżeli sprawca posiada znaczną ilość narkotyków, może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze