Przemek dzieciom. Koncert, który rozgrzał publiczność i otworzył serca

Joanna Kołaczkowska rozśmieszała do łez. Srebrne spinki Donalda Tuska wylicytowano za 2100 złotych, a Enej rozgrzał publiczność do czerwoności. Tak w skrócie można opisać Charytatywny Koncert Gwiazd Przemek Dzieciom.
Ryszarda
Wojciechowska
19.03.2023 / 11:03

Koncert odbył się w sobotę, 18 marca, w sali teatralnej NOT już po raz siódmy w swojej historii. Ale tym razem zainteresowanie było tak duże, że bilety cegiełki sprzedano na kilka tygodni wcześniej. Wśród gości była m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, który ma honorowy patronat nad tym koncertem, wiceprezydentka Monika Chabior, posłowie: Henryka Krzywonos Strycharska i Jerzy Borowczak, ale przede wszystkim rodziny, które fundacja Przemka Szalińskiego wsparła.

Fundacja Przemek Dzieciom została założona w sierpniu 2016 roku w Gdańsku. Choć Przemek Szaliński, założyciel fundacji, pomaga potrzebującym dzieciom od początku 2007 roku. Jego fundacja zbiera fundusze dla chorych dzieci, znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, z Trójmiasta, a głównie z Gdańska. Impulsem była idea zakupu nowego wózka dla niepełnosprawnego kolegi.

W VII Charytatywnym Koncercie Gwiazd Przemek Dzieciom wystąpili: ENEJ, Joanna Kołaczkowska z Łukaszem Pietchem, Olga Szomańska, Paweł Stasiak, a całość prowadził Roman Czejarek.

Kiedyś jeden z pierwszych gości tej charytatywnej akcji Andrzej Seweryn powiedział, że nienawiści wstęp wzbroniony na ten koncert. I tego się organizatorzy trzymają. Była więc tylko zabawa.

Koncert rozpoczął sam Przemek Szaliński, wykonując z przymrużeniem oka „Cała sala śpiewa z nami…” i cała sama śpiewała. Paweł Stasiak przypomniał największe przeboje swojego zespołu, podobnie jak zespół Enej.


Ale najwięcej zamieszania na scenie wprowadzała ona… Joanna Kołaczkowska, kobieta petarda, która potrafi śmiać się także z siebie. Znana z kabaretu Hrabi tym razem wystąpiła w tercecie z Łukaszem Pietchem (też kabaret Hrabi) oraz Olgą Szomańską. Obie panie prowadziły również licytację darów, przekazanych fundacji. Posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska podarowała na licytację srebrne spinki Donalda Tuska, które ktoś wylicytował za 2100 złotych. Mama Anny Przybylskiej – Krystyna przekazała z kolei książkę i płytę z filmem o córce, które jeden z obecnych kupił za 900 złotych. Limitowana płyta zespołu Papa Dance poszła za 1300 złotych itd.

Te pieniądze z licytacji zasilą konto fundacji.

Oprócz koncertów charytatywnych fundacja organizuje również cykl spotkań „Serca Gwiazd”, podczas których można poznać znakomitych polskich artystów - aktorów, muzyków i wziąć udział w licytacjach przedmiotów przekazanych na charytatywną aukcję. Najbliższe spotkanie z tego cyklu z aktorem Antonim Pawlickim.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze