policja

Kompletnie pijani rodzice wieźli autem 3-letnie dziecko

Dwa lata więzienia grożą mieszkance powiatu kwidzyńskiego, która będąc pod wpływem alkoholu, wiozła autem swoje 3-letnie dziecko. Samochodem podróżował też ojciec dziecka, który również był nietrzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.
Karol
Uliczny
28.11.2022 / 13:13

26 listopada, ok. godz. 21.30 w Rakowcu (gm. Kwidzyn), patrol kwidzyńskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej osobową skodę. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kierująca autem 28-letnia mieszkanka powiatu kwidzyńskiego, miała w organizmie ponad promil alkoholu. Razem z nią podróżował jej 28-letni partner, który miał w organizmie prawie 2,6 promila.

Jakby tego było mało, kobieta ruszyła w podróż, z 3-letnim synkiem, który siedział w foteliku na tylnym siedzeniu. Kierująca skodą została przewieziona do kwidzyńskiej komendy, a dziecko przekazano pod opiekę rodzinie. 28-latka niedługo usłyszy zarzut przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i za swój czyn odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Dodatkowo o zaistniałej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzyn.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze