rękawice bokserskie Witalija i Władimira Kliczków w ECS

(fot. Dariusz Szreter | Zawsze Pomorze)

Zbiory ECS powiększyły się o rękawice bokserskie Witalija i Władimira Kliczków

Zbiory Europejskiego Centrum Solidarności się powiększyły! Trafiły tam rękawice bokserskie z autografami Witalija i Władimira Kliczków. Zaprezentowano je w sobotę, 4 czerwca podczas otwarcia wystawy „Sława Ukrajini! Symbole niepodległości”.
Redakcja
Zawsze Pomorze
5.06.2022 / 21:07

Rękawice bokserskie z autografami Witalija i Władimira Kliczków trafiły do zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności.

– Fakt, że Witalij Kliczko zdobył pasy mistrzowskie wszystkich pięściarskich federacji w wadze superciężkiej i to, w jaki sposób teraz kieruje obroną Kijowa, budzi podziw całego świata. Wszedł do polityki, nie mając w tej dziedzinie żadnego doświadczenia, ale dzięki swoim wspaniałym cechom udowodnił, że tu także jest mistrzem – mówił Lew Zacharczyszyn, były konsul Ukrainy w Gdańsku, pełnomocnik dyrektora ECS ds. polsko-ukraińskiej solidarności.

Rękawice bokserskie zaprezentowano w sobotę, 4 czerwca podczas otwarcia wystawy „Sława Ukrajini! Symbole niepodległości”. Jak podaje ECS, symbolizują nieugiętość i siłę narodu ukraińskiego w wojnie z Rosją.

– Wystawa pokazuje symbole tożsamości ukraińskiej i cały nasz zespół czuł, że ta wystawa musi powstać. Jest bardzo silną pokojową bronią – mówił podczas otwarcia Basil Kerski, dyrektor ECS.

W niedzielę, 5 czerwca mija osiem lat od chwili, gdy Witalij Kliczko wygrał wybory i został merem stolicy Ukrainy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze