Rolnik szuka... byka. Uciekł i od kilku dni błąka się po lesie

Zdziczały, pochodzący z otwartej hodowli byk uciekł w sobotę i od tamtej pory krąży po lesie niedaleko Gdyni. We wtorek widziano, jak przekraczał ulicę Marszewską w Gdyni w stronę Wiczlina, w środę został namierzony w okolicach Bojana.- Nie ma jeszcze imienia, ale kiedy wróci, nazwę go Uciekinier - mówi właściciel byka, Tadeusz Oczk z Bojana.
Dorota
Abramowicz
8.03.2023 / 17:15

To była brawurowa ucieczka podczas rozładunku zwierzęcia. Byk, pochodzący z hodowli otwartej, czyli dającej możliwość  swobodnego poruszania się oraz kontaktu z innymi zwierzętami, został przywieziony do nowego właściciela w sobotę wieczorem. Sprytnie wykorzystał nadarzającą się możliwość i postanowił zwiedzić okoliczne lasy.

- Próbowaliśmy go na własną rękę przyprowadzić, ale nie ma szans - mówi Tadeusz Oczk, rolnik z Bojana. - Jest zdziczały, więc nie tak łatwo go złapać. Nie można się zbliżać, on zaraz ucieka.

Na portalu społecznościowym Nadleśnictwa Gdańsk pojawiło się ogłoszenie o czworonogim uciekinierze, opatrzone jego zdjęciami. Byk był widziany w ostatni wtorek,  jak przekraczał ulicę Marszewską w Gdyni w stronę Wiczlina i  Bojana. Właściciel apelował, by osoby, które natkną się na zbiega, nie próbowały łapać byka na własną rękę, a jedynie zadzwoniły do niego z informacjami.


W środę wieczorem udało się namierzyć zwierzę w okolicach dawnej świniarni w Czarnej Górze, w pobliżu Bojana. Wiadomo jednak, że trzeba będzie użyć sposobu, by namówić go na powrót do gospodarstwa.

- Staram się o krowę od bratanka , żeby go do krowy przyzwyczaić - mówi pan Tadeusz. -  Siano już zawieźliśmy, a kiedy pojawi się krówka, jest nadzieja, że przyjdzie do niej.

Byk nie ma jeszcze imienia, ale rolnik już zdecydował. -Teraz będzie się nazywać Uciekinier - deklaruje Tadeusz Oczk.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze