rugby

W listopadzie polskich rugbistów będzie można zobaczyć w Gdyni   

Rugby Europe Championship. Reprezentacja Polski znowu zagra w Gdyni

Drugi sezon polskiej reprezentacji w Rugby Europe Championship zbliża się wielkimi krokami, a listopad to doskonały moment na pierwszy sprawdzian. Taki odbędzie się już 11 listopada w Gdyni.
Adam
Mauks
29.10.2023 / 13:46

Rugby Europe Championship. Reprezentacja Polski zagra w Gdyni. Kiedy mecz?

Kibice rugby dostali właśnie odpowiedź na pytanie, która z reprezentacji jest najlepsza na świecie. W sobotni wieczór, 28 października w Saint Denis pod Paryżem RPA wygrała w finale Pucharu Świata z Nową Zelandia 12:11. Najbliższe dni upłyną zapewne na komentowaniu francuskiej edycji PŚ, także wśród polskich kibiców, których we Francji nie brakowało.

PRZECZYTAJ TEŻ: Janusz Urbanowicz: Spełnia się nasze marzenie, ale nie chcemy zabić polskiego rugby

Naszej reprezentacji w Pucharze Świata nie było – bo to jeszcze za wysokie progi – ale kadra na początku listopada zbierze się w Gniewinie na pierwszym zgrupowaniu przed zaczynającym się zimą kolejnym sezonem Rugby Europe Championship. Zwieńczeniem tego obozu będzie interesujący sparing.

  • Biało-czerwoni  w sobotę, 11 listopada o godz. 16. zmierzą się z reprezentacją Armii Brytyjskiej na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.
PRZECZYTAJ TEŻ: Wzięli dotację, akademia rugby nie powstała? Legendy z wyrokami, będzie apelacja

Będzie to nie lada wyzwanie, w szeregach drużyny przeciwnej zagra bowiem wielu doskonałych graczy, a nie brakuje wśród nich również rugbistów znanych na arenie międzynarodowej, jak choćby reprezentujący Fidżi na ostatnim Pucharze Świata Sam Matavesi.

Mecz w Gdyni będzie transmitowany na stronach oraz w aplikacji TVP Sport. Wstęp wolny.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze