policja

Rumia: Fałszywa zbiórka na pomoc mieszkańcom Turcji. 27-latek
z zarzutami

Funkcjonariusze policji przesłuchali 27-latka z Rumi, który był podejrzany o prowadzenie fałszywej zbiórki pieniędzy. Zebrane środki miały trafić do mieszkańców Turcji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, jednak nigdy do nich nie dotarły. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Katarzyna
Georgiev
26.08.2023 / 10:00

Zbierał pieniądze na pomoc mieszkańcom Turcji. To było oszustwo!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zajmowali się sprawą fałszywej zbiórki pieniędzy w Internecie. Pretekstem do wyłudzeń było niesienie pomocy mieszkańcom Turcji, którzy zostali poszkodowani wskutek trzęsienia ziemi.

PRZECZYTAJ TEŻ: 66-latka z Gdańska straciła ponad 300 tys. zł! Dała się oszukać „na handlarza złotem”

Podejrzanym w tej sprawie został 27-latek z Rumi. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że to właśnie on prowadził fałszywą zbiórkę. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie daj się oszukać! Pieniądze przekazuj tylko zaufanym organizacjom

Warto przy tej okazji przypomnieć o zachowaniu ostrożności w Internecie, zwłaszcza że podobnych zbiórek z każdym dniem przybywa. Pieniądze najbezpieczniej jest przekazywać zaufanym i znanym organizacjom, dzięki czemu można mieć pewność, że rzeczywiście trafią one do potrzebujących.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze