Uczestnicy wspólnego sadzenia drzew w Rumi

Przedsiębiorcy z Rumi kupili drzewa i je posadzili

Samorząd Rumi już po raz drugi zaprosił miejscowych przedsiębiorców do społecznej akcji „Zieleń na mur-beton” polegającej na wspólnym sadzeniu drzew przy uczęszczanych ulicach. Dziesiątki nowych drzew przyczynią się do poprawy jakości powietrza w mieście.
Piotr
Piesik
17.11.2023 / 14:13

Rumia: Przedsiębiorcy posadzili drzewa

Rok temu w pierwszej edycji akcji „Zieleń na mur-beton” blisko 100 drzew zasadzono przy ul. Gdańskiej, Bukowej, Pomorskiej, Dębogórskiej i Łokietka w Rumi. Tym razem przedsiębiorcy sfinansowali zakupienie 61 drzew, wartych 86 tys. złotych. Przy ulicach: Dąbrowskiego, Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, Kosynierów, Partyzantów i Garbarskiej pojawiły się sadzonki wierzb białych, wiśni, platanów, lip drobnolistnych i klonów srebrnych. Wybrano je nieprzypadkowo – to drzewa stosunkowo dobrze radzące sobie w trudnych wielkomiejskich warunkach. Część drzewek fundatorzy – przedstawiciele związanych z Rumią przedsiębiorstw – osobiście zasadzili przy rondzie 25-lecia NSZZ Solidarność.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdańsk: Uda się powstrzymać wycinkę 180-letnich buków na terenie planowanego rezerwatu Lasy Oliwskie?

Które firmy wsparły w tym roku miejską akcję? To: J.J. Darboven, InPost, BAŁTYKGAZ, Inpro, Stefan Wolniewicz (Apteka Starowiejska, ul. Starowiejska 4A), Bank Rumia Spółdzielczy, Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze SALUBRE, PEWIK Gdynia, hotel Diamond w Białym Dworku, Kartonex Rumia, Usługi Leśne i Pielęgnacja Zieleni Janusz Tobiański, Firma Budowlano-Drogowa MTM SA oraz miejska spółka Rumia Invest Park.

Rumia: Sadzenie drzew przez przedsiębiorców

- Akcja „Zieleń na mur-beton” idealnie wpisuje się w naszą strategię i umożliwia nam dokonanie wkładu w zazielenienie naszej najbliższej okolicy, a dodatkowo jest okazją do uczczenia 30-lecia istnienia naszej firmy na rynku polskim, w postaci 30 zasadzonych drzew - skomentował Maciej Matynia, prezes zarządu J.J. Darboven Poland.

- Zieleń na mur-beton” to wartościowa akcja społeczna, dowodząca realnej troski o jakość powietrza, którym oddychamy. Polskie gospodarstwa domowe w dalszym ciągu spalają za dużo węgla i śmieciowego ekogroszku, błędnie kojarzonego z ekologią. Sadzimy więc drzewa, które będą filtrować szkodliwe dla naszego zdrowia pozostałości ze spalania tych paliw. Troska o czyste powietrze jest spójna z ideami firmy BAŁTYKGAZ promującej przyjazne środowisku, korzystne rozwiązania w zakresie energii, w tym ogrzewania gazem płynnym. Nasze usługi i produkty są dostępne na terenie całej Polski, ale to tu w Rumi mieści się centrala firmy i w tych okolicach mieszka wielu naszych pracowników. Dlatego cieszymy się, mogąc znaleźć się wśród przedsiębiorstw zaangażowanych w poprawę jakości życia na tym terenie - dodał Adam Lewandowski, prezes zarządu firmy BAŁTYKGAZ.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze