Fot. UM w Sopocie

Rusza remont al. Niepodległości w Sopocie. Będą utrudnienia

12 września br. rozpocznie się pierwszy etap przebudowy fragmentu alei Niepodległości w Sopocie. Inwestycja obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wysokości posesji przy al. Niepodległości nr 636, w tym oba pasy w kierunku Gdańska. Długość realizowanego odcinka to niemal pół kilometra.
Karol
Uliczny
7.09.2022 / 15:39

W czwartek i piątek (8-9 września) wykonawca remontu rozpocznie prace przygotowawcze. By zminimalizować utrudnienia, będą one realizowane poza szczytem komunikacyjnym, w godz. 9-14. Polegać będą na wykonaniu, w technologii bitumicznej, łączników między jezdnią, która będzie remontowana, a jezdnią na której poprowadzony będzie ruch w trakcie trwania docelowego remontu. W związki z tym konieczne będzie zamknięcie obu lewych pasów ruchu na wysokości stacji paliw BP oraz na wysokości budynków nr 639/640.

- Zakres prac jest jest szeroki i obejmuje m.in. przebudowę jezdni i chodników oraz kompleksową przebudowę kanalizacji deszczowej znajdującej się na obu pasach remontowanego fragmentu, którego długość wynosi ok. 450 m - informuje Anna Dyksińska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie. - Konieczność wykonania bardzo głębokich, a tym samym niebezpiecznych wykopów, wymusza wyłączenie tego odcinka drogi z ruchu. Dotyczy to obu pasów jezdni. Ruch w kierunku Gdańska odbywać się będzie na jednym pasie w kierunku Gdyni. Nitka w kierunku Gdańska zostanie poprowadzona tuż za wyjazdem ze stacji BP, przez pas zieleni na jezdnię przeciwległą. Powrót na docelowy pas będzie możliwy pomiędzy ulicą Smolną a hospicjum. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rewitalizacja ul. Kolejowej w Sopocie. Jakie czekają nas zmiany?

Prace potrwają do połowy listopada br. Wykonawcą jest wyłoniona w przetargu firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł. Realizacja objęta jest dofinansowaniem z rezerwy subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury w kwocie 1,6 mln zł. 

W ramach całej inwestycji planowane jest sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz ułożenie dwóch warstw nowej. Dojdzie również do zmiany geometrii jezdni, polegającej na jej zawężeniu do szerokości 6,0 m (2 pasy po 3 m). Oprócz tego, wykonany zostanie remont chodnika, wymiana krawężników, remont nawierzchni zatoki autobusowej, dostosowanie istniejącego odwodnienia czy zagospodarowanie zieleni.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze