Wizualizacja

Ruszyła budowa krytej pływalni w Skarszewach

Rozpoczęła się budowa ogólnodostępnej krytej pływalni, która razem z infrastrukturą techniczną powstanie w ciągu dwóch lat w bezpośrednim sąsiedztwie Skarszewskiego Centrum Sportu. Jeżeli budowa będzie przebiegała bez zakłóceń, obiekt powinien być gotowy pod koniec 2024 roku. Skarszewy, jako pierwsza gmina w powiecie starogardzkim, będą miały pełnowymiarową krytą pływalnię.
Krystyna
Paszkowska
3.04.2023 / 17:07

To już nie tylko plany budowy, ale inwestycja, która jest w fazie realizacji. Wykonawcą krytej pływalni jest firma B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska z Pruszcza Gdańskiego. Jak zapewnia wykonawca, prace nie będą kolidowały z możliwością dojazdu na teren Skarszewskiego Centrum Sportu i w dalszym ciągu dostępne będą miejsca parkingowe.

Przypomnijmy, gmina Skarszewy otrzymała, w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, 11,6 mln zł na budowę tego obiektu i związanej z nim sieci ciepłowniczej. 5 mln zł dofinansowania na budowę pływalni pochodzi z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury. 


Basen będzie miał wymiary 12,5 m x 25 m, wydzieloną czterotorową częścią pływacką o głębokości 1,10 m - 1,80 m oraz część rekreacyjną (gł. 1,10 m - 1,20 m). W części rekreacyjnej znajdą się atrakcje wodne typu masaż karku, masaż ścienny, gejzer dna, ławeczkę podwodną. Powstanie też brodzik dla niepływających o wymiarach 5 m x 12,5 m, głębokości 0,85 m – 0,90 m z atrakcjami typu masaż karku oraz wanna z hydromasażem.

Jak zapewnia burmistrz Skarszew Jacek Pauli, kryta pływalnia będzie służyła nie tylko mieszkańcom gminy. Będzie także spełniała wymogi stawiane obiektom wykorzystywanym do pływania sportowego. 

- Kryta pływalnia będzie obiektem współgrającym z już funkcjonującą halą widowiskowo – sportową w Skarszewach - mówi Jacek Pauli. - Basen będzie w bezpośrednim sąsiedztwie hali. To nie wszystkie elementy kompleksu sportowo – rekreacyjnego, jakie będą do dyspozycji mieszkańców. W najbliższych latach zamierzamy jeszcze wybudować bezpośrednio za halą widowiskowo – sportową strzelnicę. Do tego wspólny parking, ogrodzenie, media, także drogi przeciwpożarowe.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze