To miejsce w centrum Malborka ma już oficjalną nazwę Skwer Papy Smerfa Fot. Piotr Piesik

Skwer Papy Smerfa w Malborku już oficjalnie działa

Skwer Papy Smerfa już oficjalnie istnieje w centrum Malborka. Weszła w życie uchwała Rady Miasta nadająca taka nazwę dla podwórek między kilkoma ulicami, które to podwórka przeszły rewitalizację.
Piotr
Piesik
23.01.2022 / 21:41

Rada Miasta Malborka przyjęła w grudniu ubiegłego roku uchwałę o nadaniu nazwy Skwer Papy Smerfa dla terenu między ulicami Sienkiewicza, Orzeszkowej, Reymonta i Krakowską. Jeszcze niedawno znajdowały się tam rozmaite szopy, garaże, składziki oraz budki, do tego mnóstwo rupieci. Teren przeszedł gruntowną rewitalizację i teraz ma służyć mieszkańcom do rekreacji. 

W sąsiedztwie tego miejsca znajduje się placówka Stacja "Malbork na +", gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci prowadzone pod egidą Chorągwi Gdańskiej ZHP. W gronie prowadzących te spotkania jest dh Jerzy Wesołowski, harcerz niezwykle zasłużony dla ZHP w Sztumie i Malborku, który z racji siwizny zyskał wśród swoich podopiecznych żartobliwe miano Papy Smerfa. Ponieważ cieszy się on w gronie dzieci wielką popularnością, to właśnie one wystąpiły do samorządu miasta o nadanie podwórkom nazwy Skweru Papy Smerfa.

Radni podeszli do tematu z całą powagą, stosowną uchwałę przyjęli. Po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego weszła ona w życie. Skwer Papy Smerfa istnieje oficjalnie od środy, 19 stycznia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze