wózek inwalidzki

Areszt za rozbój
w centrum Słupska na starszej kobiecie na wózku

Uderzył opiekuna przewożącego na wózku inwalidzkim starszą kobietę, a później wyrwał seniorce torebkę i uciekł. Tak policjanci ze Słupska opisują działania 23-latka, który został tymczasowo aresztowany na najbliższy miesiąc i odpowie za rozbój, zagrożony karą do 12 lat więzienia.
Jacek
Wierciński
25.05.2023 / 13:24

Słupsk: Uderzył opiekuna przewożącego na wózku inwalidzkim starszą kobietę, a później wyrwał seniorce torebkę i uciekł

Do opisywanych zdarzeń, doszło w poniedziałek, 22 maja. Ich głównym aktorem, według policjantów, był 23-latek, który, na wniosek prokuratury, został aresztowany tymczasowo na miesiąc.

– W poniedziałek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum miasta. Na miejsce od razu pojechali słupscy funkcjonariusze. Ustalili, że napastnik podbiegł do prowadzącego wózek inwalidzki starszego mężczyzny, uderzył go, a następnie wyrwał torebkę z rąk kobiety, która poruszała się na wózku. Mundurowi, aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa, w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili rysopis napastnika, zebrali szereg szczegółowych informacji i dokładnie sprawdzili pobliski teren – relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przed policją schronił się... na silosie

23-latek aresztowany po rozboju w Słupsku

23-latek aresztowany po rozboju w Słupsku

I dodaje: – Dzięki pracy policjantów już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę i odzyskali skradzioną torebkę wraz całą zawartością.

Domniemany napastnik – 23-latek – został przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. W środę, 24 maja, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze