Urząd Miejski w Słupsku

Kamil B. straci funkcję radnego dopiero z chwilą uprawomocnienia się wyroku (fot. Urząd Miejski w Słupsku)

Słupski radny Kamil B. skazany za płatną protekcję i oszustwa

Sąd Rejonowy w Słupsku skazał radnego Kamila B. ze Słupska za ciąg przestępstw związanych z płatną protekcją i oszustwami. Radny „usłyszał” wyrok pozbawienia wolności (w zawieszeniu), musi też zapłacić grzywnę i naprawić szkodę. Jak się dowiedzieliśmy, Kamil B. nadal będzie sprawował funkcję radnego...
Olek
Knitter
2.08.2022 / 10:43

Radny Kamil B. został oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowych od pięciu osób – na sumę kilkunastu tysięcy zł – w zamian za załatwienie mieszkań komunalnych. Jak przekazał nam wiceprezes Sądu Rejonowego w Słupsku Ryszard Błencki, radny Kamil B. „usłyszał” wyrok (radny nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku) pozbawienia wolności na jeden rok w zawieszeniu na trzy lata, musi też zapłacić grzywnę w kwocie 3 tys. zł oraz naprawić szkodę na rzecz pokrzywdzonych na sumę 10 tys. zł. Dodatkowo wyrok skazujący radnego będzie podany do publicznej wiadomości (na stronach internetowych urzędu oraz sądu). Kamil B. będzie musiał także pokryć koszty sądowe – na kwotę blisko 3 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Próbowaliśmy skontaktować się z radnym. Telefon, który podał do wiadomości publicznej w Biuletynie Informacji Publicznej, milczy, a na wiadomości e-mail radny nie odpowiada.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie przepraszają bo…nie muszą? O tym, jak politycy nie wykonują wyroków sądów

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku Beata Chrzanowska przyznaje, że ta sytuacja jest bardzo niekomfortowa.

– Mimo wyroku, Kamil B. nadal pozostaje radnym, gdyż wyrok skazujący go na karę pozbawienia wolności jest nieprawomocny. Sądzę, że radny jeszcze będzie starał się o apelację, więc, do czasu rozstrzygnięcia, we wszystkich instancjach będzie nadal sprawował swój mandat. Rada Miejska nie podejmie żadnych działań, bo nie leży to w ramach jej kompetencji. Jest to sytuacja, która podważa działania radnych i całej rady, ale nie możemy nic zrobić. Z chwilą uprawomocnienia się wyroku, jego mandat wygaśnie – mówi nam przewodnicząca rady miejskiej.

Radny Kamil B. oskarżony jest też o podrobienie dokumentu Kancelarii Prezydenta Polski oraz podpisu pracownika tej kancelarii.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze