policja

Dwóch mężczyzn zginęło przy remoncie kościoła
w Jelitkowie

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę, 26 listopada przy remoncie kościoła w gdańskim Jelitkowie. Na skutek zarwania konstrukcji poddasza, dwóch mężczyzn spadło z kilkunastu metrów. Obrażenia doznane przez 57- i 67-latka okazały się śmiertelne.
Karol
Uliczny
28.11.2022 / 10:30

Policjanci z komisariatu na Przymorzu w sobotę, 26 listopada po godz. 15. odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że dwóch mężczyzn spadło z wysokości na terenie kościoła przy ul. Kaplicznej w Jelitkowie. Na miejscu lekarz potwierdził zgon dwóch gdańszczan w wieku 57 i 67 lat.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wykonywania prac na poddaszu kościoła, konstrukcja poddasza zarwała się pod ciężarem dwóch mężczyzn, w wyniku czego spadli z kilkunastu metrów – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. – Na miejscu, pod nadzorem prokuratura, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Z polecenia prokuratora, ciała mężczyzn przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej.

O zdarzeniu policjanci powiadomili Państwową Inspekcję Pracy oraz inspektora nadzoru budowlanego.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze