kielichy i Pismo Święte

Naczynia liturgiczne
z kościoła w gminie Smołdzino padły łupem złodzieja. Ich wartość to prawie 20 tys. zł

Naczynia liturgiczne w rękach złodzieja! 26-latek w nocy z czwartku na piątek, 2/3 marca włamał się do jednego z kościołów w gminie Smołdzino i z zakrystii wyniósł monstrancję, kielichy i patery. Wartość strat oszacowano na prawie 20 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
Redakcja
Zawsze Pomorze
6.03.2023 / 12:16

26-letni mężczyzna w nocy z czwartku na piątek, 2/3 marca włamał się do jednego z kościołów na terenie gminy Smołdzino i z zakrystii ukradł naczynia liturgiczne. Ich wartość to prawie 20 tys. złotych. O kradzieży powiadomił proboszcz.

– Na miejsce tego zdarzenia od razu pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Ustce, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Dokładnej analizie podlegały także nagrania z okolicznych kamer monitoringów. Dzięki zebranym informacjom, a także współpracy policjantów z Ustki i Smołdzina szybko ustalono tożsamość osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem – mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

 

Policjanci wytypowali miejsce, w którym może ukrywać się włamywacz, i po kilku godzinach zatrzymali 26-latka. Znaleźli również skradzione z kościoła monstrancję, kielichy i patery.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze