radiowóz, policja, Sopot

Sopoccy policjanci będą mieli nowy radiowóz. „Bezpieczeństwo sprawą priorytetową”

Sopoccy policjanci będą mieli nowy radiowóz. Jego zakup dofinansował magistrat, który z budżetu miasta przekazał na ten cel 75 tys. zł. To połowa wartości takiego pojazdu. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski liczy, że kolejny radiowóz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.
Redakcja
Zawsze Pomorze
22.02.2023 / 07:00

Bezpieczniej w Sopocie. Policjanci będą mieli nowy radiowóz

Policjanci z Sopotu będą mieli nowy radiowóz. 75 tys. zł, czyli połowę jego wartości, na fundusz Wsparcia Policji, z przeznaczeniem na zakup służbowego pojazdu, przekazał sopocki magistrat. Porozumienie o dofinansowaniu w poniedziałek, 20 lutego podpisał prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gwiazdkowy prezent dla kwidzyńskiej drogówki – nowy radiowóz

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Od wielu lat wspieramy finansowo sopockie służby: policję, straż pożarną czy WOPR. Finansujemy dodatkowe patrole piesze, kupujemy sprzęt przydatny policjantom, jak np. narkotesty, dofinansowujemy zakup motocykli i aut dla funkcjonariuszy. Inwestycja w bezpieczeństwo opłaca się i zwraca z nawiązką.

Dzięki nowemu radiowozowi ma zwiększyć się liczba patroli na ulicach Sopotu.

Nowe radiowozy na Pomorzu. Są inaczej oznakowane

Kolejne samochody systematycznie trafiają do policjantów. Pomorskie drogi od listopada 2022 roku patroluje osiem nowych radiowozów. Pojazdy kia sportage są inaczej oznakowane. Dzięki temu mają być lepiej widoczne dla uczestników ruchu drogowego.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Policjanci z Pomorza z nowymi radiowozami. Są inaczej oznakowane

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze