W Człuchowie powstaje pierwsze w regionie kryte boisko wielofunkcyjne wielkości zbliżonej do orlika

Sportowcy będą szczęśliwi. To pierwsze takie boisko w regionie

W Człuchowie powstaje pierwsze w regionie kryte boisko wielofunkcyjne wielkości zbliżonej do orlika. Umożliwi ono całoroczne trenowanie i rozgrywanie meczów nie tylko piłkarskich. Aktualnie stawiana jest konstrukcja, która będzie szkieletem całego obiektu.
Olek
Knitter
12.05.2023 / 14:10

Ryszard Szybajło, który przed objęciem funkcji burmistrza Człuchowa był przez wiele lat dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji przyznaje, że kiedyś o takim boisku jako dyrektor mógł tylko marzyć. Dziś jest ono w trakcie realizacji, a gotowe ma być już w wakacje. Będzie to pierwszy taki obiekt pokryty dachem w regionie.

Będzie to hala pod stalowym stelażem pokrytym plandeką. W środku będzie oświetlone boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 27 x 52 metry. Dookoła wykonany będzie drenaż i system kamer – mówi Tomasz Studnicki, kierownik budowy.

Nowe boisko będzie służyło uczniom szkół podstawowych i średnich z Człuchowa, ale po zajęciach również mieszkańcom.

– Każda inwestycja sportowa, która przyciągnie tutaj młodzież jest bardzo dobra. Lepiej, żeby tutaj ćwiczyli, niż w domu w komputerach mają ćwiczyć. Uważam, że wszystko, co wyciągnie dzieci z domu, jest bardzo dobre – mówi Urszula Trzebiatowska, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Ekologii w Radzie Miejskiej w Człuchowie.

Ryszard Szybajło
burmistrz Człuchowa

Nie ukrywam, że serce się cieszy, że młodzież w tak małym miasteczku ma możliwość korzystania z takich obiektów

Kryty obiekt powstaje tuż obok stadionu lekkoatletycznego. Będzie on także wzbogacał ofertę sportową miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Kiedy pełniłem funkcję dyrektora OSiR-u, to o takich inwestycjach mogłem tylko pomarzyć. Dzisiaj część tych marzeń urealnia się. Chociażby wykonana w zeszłym roku i oddana do użytku w listopadzie bieżnia lekkoatletyczna. Nie ukrywam, że serce się cieszy, że młodzież w tak małym miasteczku ma możliwość korzystania z takich obiektów jak bieżnia lekkoatletyczna, która ma certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – mówi burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło.

Boisko będzie wielofunkcyjne i umożliwi całoroczne trenowanie i rozgrywanie meczów piłkarskich, siatkarskich, koszykarskich, ale także w piłkę ręczną i tenisa ziemnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielkie straty po pożarze składowiska makulatury i magazynu w Człuchowie

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze