(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

Spotkania, warsztaty, pokazy laboratoryjne. Politechnika Gdańska zaprasza na Dni Otwarte

Spotkania, warsztaty, pokazy laboratoryjne – na takie atrakcje mogą liczyć uczniowie, biorący udział w Dniach Otwartych Politechniki Gdańskiej. W zaplanowanych wydarzeniach można także wziąć udział wirtualnie. Na PG odbyła się też Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.
Małgorzata
Gradkowska
21.03.2022 / 16:42

Miasteczko PG, a w nim oferta wszystkich wydziałów Politechniki Gdańskiejto okazja dla przyszłych studentów, aby spotkać się z przedstawicielami m.in. Działu Kształcenia, Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej, z pracownikami Centrum Nowoczesnej Edukacji i Centrum Matematyki. Podczas trwających właśnie Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej tegoroczni maturzyści mają okazję wziąć udział w Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA), gdzie swoją działalność prezentują studenci pasjonaci różnych aktywności, w wykładach, spotkaniach, warsztatach i pokazach laboratoryjnych.

Jednym z elementów Dni Otwartych PG była też Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego, uhonorowali najlepsze licea i technika. Przypomnijmy - najlepszymi szkołami według aktualnego rankingu „Perspektyw” zostały: III LO w Gdyni, V LO w Gdańsku i Gdańskie Liceum Autonomiczne. Natomiast technika, które znalazły się najwyżej w rankingu to: Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, Technikum Informatyczne w Pucku oraz Technikum nr 4 w Gdańsku.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

W trakcie gali rektor zwrócił się też do uczniów i uczennic pochodzących z Ukrainy, zapewniając, że Politechnika Gdańska może dać im możliwość dalszej edukacji i rozwoju.

- Będziemy chcieli pomóc wam w odbudowie waszego kraju, m.in. wyposażając was w wiedzę i umiejętności, które będą do tego potrzebne - podkreślił prof. Krzysztof Wilde.

Z kolei na wtorek 22 marca organizatorzy zaplanowali wirtualne spotkania, warsztaty i webinaria dla tych, którzy chcą szerzej poznać ofertę poszczególnych wydziałów Politechniki Gdańskiej. Uczniowie, którzy chcieliby studiować na PG, będą mieli okazję zadać pytania dotyczące nauki na interesujących ich kierunkach. Kandydaci z zagranicy będą mogliwziąc udział w spotkaniach, odbywających się w języku angielskim.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze