Startuje Castle Triathlon Malbork 2023. Będą utrudnienia w ruchu

Castle Triathlon Malbork 2023 - zawody triathlonowe na kilku dystansach zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę 2 i 3 września w Malborku i okolicach miasta. Rok temu w poprzedniej edycji wystartowało ponad 1500 zawodniczek i zawodników. To największa malborska impreza sportowa, oznaczająca niestety również poważne utrudnienia w ruchu na ulicach miasta i drogach okolicznych gmin.
Piotr
Piesik
28.08.2023 / 17:44

Castle Triathlon Malbork 2023

Castle Triathlon Malbork to pomysł Marcina Waniewskiego, znakomitego zawodnika, trenera triathlonu, od pewnego czasu zaś organizatora. On bowiem stoi na czele komitetu przygotowującego zawody. Impreza odbywa się na kilku dystansach, od 1/8 poprzez 1/4 i 1/2 ironmana aż do pełnego dystansu ironmana - w tej ostatniej konkurencji posiada rangę mistrzostw Polski.

Część pływacka zawodów odbywa się w wodach rzeki Nogat, część biegowa i kolarska na okolicznych ulicach i drogach. To niestety oznacza konieczność wyłączenia ich z ruchu na czas rywalizacji sportowców.

W sobotę 2 września od godz. 8. do 12.30 takie utrudnienia w ruchu pojawią się w Malborku-Kałdowie na ul. Solskiego i ul. Głównej. Zamknięta dla ruchu będzie droga łącząca miejscowości: Kościeleczki – Tralewo – Trępnowy.

Castle Triathlon Malbork 2023
Orientacyjna mapka przedstawiająca odcinki dróg wyłączone z ruchu na czas rozgrywania zawodów Castle Triathlon Malbork

 

W niedzielę 3 września od godz. 6. do 16. utrudnienia w ruchu pojawią się ponownie w Malborku-Kałdowie na ul. Solskiego i ul. Głównej. Zamknięta dla ruchu będzie droga łącząca miejscowości: Kościeleczki – Tralewo – Trępnowy – Lichnowy – Dąbrowę – Lisewo Malborskie.

Na ul. Wałowej w Malborku (droga krajowa nr 55) wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Organizatorzy proszą o bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policjantów kierujących ruchem oraz upoważnionych osób na trasie. Chodzi przede wszystkim o względy bezpieczeństwa, by nie doszło do kolizji z rozpędzonym na rowerze zawodnikiem, który może rozwijać naprawdę wysoką prędkość. 

Podróżujący w tych dniach na Mierzeję Wiślaną - droga krajowa nr 55 przez Malbork-Kałdowo jest chętnie przez nich wybierana - muszą się przygotować na konieczność oczekiwania przy ruchu wahadłowym.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze