Strzelecka seria Karola Czubaka z Arki

Arka Gdynia pokonała w Niepołomicach 3:0 Sandecję Nowy Sącz zdobywając ważne trzy punkty. Chojniczanka na swoim stadionie z Puszczą Niepołomice zremisowała 1:1, a II-ligowa Radunia Stężyca przegrała we Wronkach z Lechem II Poznań 0:1.

Dla I-ligowej Arki mecz w Niepołomicach, gdzie swoje spotkania domowe rozgrywa Sandecja, był szansą na rehabilitację za porażkę w Gdyni z krakowską Wisłą. Gdynianie jechali na ten mecz w roli faworytów i dobrze wywiązali się ze swojej roli. Byli dużo bardziej skuteczni od gospodarzy i dzięki trzem bramkom Karola Czubaka przywożą do Gdyni pełną zdobycz. Te punkty pozwoliły wrócić żółto-niebieskim na 4. pozycję w tabeli Fortuny I ligi. Strata do drugiego miejsca dającego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy to siedem punktów.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Karol Czubak (18, 58, 73)

W niedzielę 26.02 w Chojnicach broniąca się przed spadkiem Chojniczanka podejmowała Puszczę Niepołomice, czyli jednego z kandydatów do awansu. Chojnicka drużyna prowadziła do przerwy, ale nie potrafiła wygrać. Chojniczanka po 21 kolejkach ma 19 pkt., i zajmuje 15. ostatnie bezpieczne miejsce.

Chojniczanka – Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)

Bramki: Paweł Czajkowski (45) – Kamil Zapolnik (61)

Swoje II-ligowe granie w rundzie wiosennej zaczęła Radunia Stężyca. Drużyna z Kaszub także w niedzielę rozegrała wyjazdowy mecz z rezerwami poznańskiego Lecha. Lepsi okazali się grający we Wronkach lechici, którzy wygrali z Radunią 1:0 (Bramka: Filip Wilak w 9. minucie). Po tym meczu drużyna trenera Ostapa Markewycza ma 22 punkty i zajmuje 14., ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli e-Winner II ligi.