Student PG doceniony
przez Polską Agencję Kosmiczną

Marcin Jasiukowicz, student Politechniki Gdańskiej, został laureatem konkursu Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą pracę dyplomową z zakresu badań kosmicznych.
Małgorzata
Gradkowska
7.11.2022 / 12:57

Konkursu promuje osiągnięcia studentów – zarówno ich osobiste, jak i zespołów. Na tegoroczną, piątą edycję konkursu, wpłynęła rekordowa liczbą zgłoszeń - z 19 uczelni i instytucji naukowych nadesłano 49 prac. W tym roku po raz pierwszy oceniano także rozprawy doktorskie. Marcin Jasiukowicz - absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, a teraz student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej - został wyróżniony nagrodą III stopnia za pracę inżynierską „Stardust – Stratosferyczna platforma eksperymentalna”.

PRZECZYTAJ TEŻ 25 studentek ze stypendiami Intela i Perspektyw

- Moja praca inżynierska jest podsumowaniem dwóch lat pracy nad projektem „Stardust”, który wraz z kołem naukowym „SimLE” realizowaliśmy we współpracy ze Szwedzką, Niemiecką i Europejską Agencją Kosmiczną w ramach programu REXUS/BEXUS - mówi Marcin Jasiukowicz. Praca dotyczy lotów balonów stratosferycznych oraz platformy badawczej, którą Marcin Jasiukowicz skonstruował z zespołem Stardust w ramach międzynarodowego projektu. Projekt polegał na przeprowadzeniu badań mikrobiologicznych stratosfery z kosmodromu Esrange w Kirunie w Szwecji. Praca Jasiukowicza skupia się na elektronice kontrolującej eksperyment, którą zaprojektował w trakcie studiów. Marcin Jasiukowicz na PG studiuje interdyscyplinarny, międzyuczelniany kierunek - technologie kosmiczne i satelitarne.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze