Święto Kapusty, Gdańsk, 2023

Święto Kapusty, czyli kapuściane dożynki gdańskie

Mieszkańcy Oruni, Lipiec i nie tylko spotkali się w sobotę, 9 września na obchodach Święta Kapusty, czyli drugiej edycji gdańskich dożynek. Gwiazdami imprezy zorganizowanej przy ul. Niegowskiej były, oczywiście, kapusta i jej przetwory. Uczestnicy brali udział w pogadankach na temat zdrowotnych właściwości kiszonek oraz zaopatrywali się na stoiskach z naturalnymi produktami.
Karol
Uliczny
9.09.2023 / 16:59

Święto Kapusty w Gdańsku 2023. Kapuściane atrakcje

Wydarzenie w sobotę, 9 września w samo południe rozpoczęła polowa msza święta w intencji rolników i ich plonów. W tym samym czasie na terenie przy ul. Niegowskiej w gdańskich Lipcach rozpoczął się festyn dożynkowy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomorskie Święto Plonów w Szemudzie. Dwa dni zabawy

Były muzyka na żywo, program artystyczny oraz konkursy z nagrodami. Przygotowano też strefę cateringową, kapuściane zmagania sportowe, a dla najmłodszych ich ulubione atrakcje: karuzele, dmuchańce czy euro bungee.

Nieco starsi mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez producentów naturalnych wyrobów. Mieszkańcy Gdańska uczestniczyli w pogadankach o zdrowotnych właściwościach kapusty i kiszonek, a także prezentacji ciągników rolniczych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomorskie Święto Plonów w Debrznie to czas radości i dyskusji o przyszłości rolnictwa

Organizatorami Święta Kapusty były Gdańska Fundacja Integracji Społecznej – Ośrodek Sportów Konnych Lipce wraz z Radą Dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze